Reklama

Biała Podlaska: II etap przebudowy ul. Warszawskiej zakończony (film) (galeria)

Zakończył się II etap przebudowy ponad kilometrowego odcinka ul. Warszawskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Kopernika a posesją nr 65. Uroczyste przekazanie wyremontowanej drogi odbyło się 22 października.  

Na uroczystym przekazaniu inwestycji obecni byli m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, prezesi firm realizujących prace – Wiesław Harasimiuk (Tre-Drom) i Eugeniusz Izdebski (Budomex), zastępca prezydenta Maciej Buczyński oraz naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Sylwia Golik. Wspólnie odsłonili tablicę informacyjną zawierającą szczegóły przedsięwzięcia.

– Ta przebudowa ma, w pierwszym zamyśle, spowodować zwiększenie bezpieczeństwa, bo wiemy jak się jeździ po drogach, które są nierówne, które są dziurawe a jak się jeździ po drogach, które są równe i zabezpieczone, wokół których jest infrastruktura, zarówno chodniki, ale również ścieżki rowerowe. Liczymy, że taka inwestycja i kolejne w tym regionie, również w mieście Biała Podlaska, spowodują to, że tak naprawdę te środki będą procentowały bezpieczeństwem i zadowoleniem mieszkańców – powiedział podczas uroczystości wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

– Wykorzystaliśmy stan istniejący drogi, co znalazło się pod drogą, aby nie było robót dodatkowych, po to żeby ta inwestycja zmieściła się w budżecie. Największym problemem było uzgodnienie wszystkich spraw związanych z zachodnią stroną ulicy Warszawskiej, ponieważ posesje są tam bardzo nisko i żeby to doprowadzić do takiego konsensusu. To był bardzo duży wysiłek.- podkreśla Wiesław Harasimiuk, prezes firmy Tre-Drom.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 13,6 mln zł z czego 8,3 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach remontu drogi powstała również ścieżka rowerowa z chodnikami po obu stronach jezdni, dwie nowe zatoki autobusowe z przystankami i czterema przejściami dla pieszych, w tym trzema z wyspami oraz nowe kanały deszczowe.

Trwa realizacja ostatniego – trzeciego etapu przebudowy ulicy Warszawskiej. Na ten cel miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych 6,3 mln zł (70% wartości inwestycji). Długość remontowanego odcinka od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą miasta, to prawie 1 kilometr i 400 metrów. – W ten sposób sfinalizujemy już kompletny remont tej jednej z najważniejszej arterii drogowych w naszym mieście – zaznacza prezydent miasta. 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Jakub Sowa
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama