Reklama

Województwo: Marihuana na granicy w Hrebennem

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Oddziału Celnego w Hrebennem udaremnili przemyt do Polski ponad 90 g marihuany. Narkotyki ukryte były w bagażu podróżnym. Sprawę prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Hrebennem.

Do zdarzenia doszło 17 października 2020 r. o godzinie 2.00 w nocy. Podczas kontroli autokaru kursowego jadącego z Ukrainy do Polski funkcjonariusze KAS znaleźli w jednym z bagaży dwa opakowania z zielonym suszem. Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana – około 90 g.

Przesłuchani w sprawie kierowcy autokaru nie przyznali się do własności pakunków z narkotykami. Twierdzili, że bagaż otrzymali na Ukrainie od nieznanej im osoby i mieli dostarczyć go do Warszawy. W bagażu znajdowały się rzekomo jedynie rzeczy osobiste dla dziecka.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko kierowcom postępowanie karne skarbowe. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Straż Graniczna w Hrebennem.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama