Reklama

Interesujący pomysł w Wólce Dobryńskiej – Akcja „Selfie z pupilem”

„Selfie z moim pupilem” pod taką nazwą uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej uczcili Światowy Dzień Zwierząt, przypadający na 4 października.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. Wybór tej daty jest nieprzypadkowy – w kościele jest to dzień wspominania św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń i wyrzekł się chęci dominacji człowieka nad innymi stworzeniami. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony został w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Ma on zwracać uwagę na kwestie ochrony praw zwierząt oraz wspierać organizacje, które interweniują w sprawach bezbronnych czworonogów i innych istot.

Światowy Dzień Zwierząt jest wyjątkowym świętem dla każdego pupila. Nie ma znaczenia, czy Naszym zwierzęcym przyjacielem jest pies, kot, królik, rybka, chomik czy jakikolwiek inny zwierzak. Nie ma znaczenia czy są małe czy duże, ładne i mniej ładne, ważne, aby były kochane i szanowane. Nasze pupile towarzyszą nam na dobre i złe. Dostarczają nam wiele powodów do radości, bez nich nasze życie byłoby szare, ponure i nudne.

Obchodzone na całym świecie święto zwierząt to również doskonała okazja, by pochwalić się swoimi pupilami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej Światowy Dzień Zwierząt, uczcili udziałem w akcji pt. „Selfie z moim pupilem”, wysyłając wspaniałe przepełnione miłością i radością zdjęcia ze swoimi zwierzakami.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to czas docenienia naszych pupili, zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym. Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej zaangażowała się we wspieranie działań na rzecz naszych czworonożnych pupili, organizując zbiórkę dla schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej. Pamiętajmy, aby nasze kochane zwierzaki zawsze miały dni dobroci, nie tylko w październiku!

materiał: Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej
tekst i zdjęcia: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama