Reklama

Biała Podlaska: Na ul. Narutowicza powstanie nowoczesne przejście dla pieszych

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej poinformował, że dzięki pozyskaniu dofinansowania powstanie kolejne bezpieczne, aktywne, nowoczesne przejście dla pieszych, tym razem na ul. Narutowicza. 

Biała Podlaska po raz drugi wygrała w konkursie „Razem bezpiecznie” im. Władysława Stasiaka, organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przygotowany przez magistrat projekt został dofinasowany kwotą 80  tys. zł, która już znajduje się na koncie Urzędu Miasta.

– Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom za dobrą współpracę z Urzędem Miasta. To Państwo zgłaszacie nam różne potrzeby. Cieszy mnie, że na część z nich jesteśmy w stanie dosyć szybko i skutecznie odpowiadać. To przejście będzie służyło nie tylko społeczności szkolnej, bo znajduje się także w bezpośrednim sąsiedztwie Kościoła Świętego Antoniego czy Przychodni Rejonowej, oraz wielu punktów usługowych jak banki czy sklepy. Jest to też bezpośrednie, ścisłe centrum miasta – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk.

O bezpieczne przejście dla pieszych w pobliżu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 wnioskowało wiele środowisk, m.in. rada pedagogiczna, nauczyciele i dyrekcja szkoły, ale również parafianie zgromadzeni wokół kościoła św. Antoniego i radni Klubu Koalicji Obywatelskiej. 

– Będzie to przejście aktywne z inteligentnym systemem identyfikacji pieszego, przejście oświetlone lampami LED, a dodatkowo, żeby zwiększyć uwagę kierowców. Zostaną zainstalowane lampy ostrzegawcze, które będą się zaświecać w momencie kiedy pieszy będzie zbliżał się do przejścia. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome w formie biało-czerwonych pasów, oraz azyl dla pieszych. – wyjaśnia Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Michał Romanowski

Wkrótce ruszy realizacja zadania. Kiedy przejście dla pieszych będzie zainstalowane, przeprowadzone zostaną również działania edukacyjne dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Zaangażują się w to straż miejska oraz kadra nauczycielska z pobliskich szkół.

– Ogromnie się cieszę, że inicjatywa powstania tego bezpiecznego przejścia będzie właśnie zrealizowana tutaj na ulicy Narutowicza w okolicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, że będzie to zrealizowane, albowiem nie tylko zajęcia, nie tylko droga do szkoły rano, ale i po południu szkoła oferuje wiele zajęć pozalekcyjnych, jak i sala gimnastyczna i Orlik, który jest otwarty po południu, generują właśnie zainteresowanie zajęciami, a więc ruch w tych okolicach – podkreśla dyrektor ZSO nr 3 Przemysław Olesiejuk.

Przypomnijmy, że podobne nowoczesne przejście powstało w ubiegłym roku na wysokości Szkoły Podstawowej numer 5  na ulicy Sidorskiej. 

 

źródło: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama