Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na ulicy Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 81-latek, cofając, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze przypominając, że "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na ulicy Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 81-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W chwili zdarzenia mężczyzna włączając się do ruchu wykonywał manewr cofania. Jednośladem kierował 72-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna podróżował wraz z pasażerką.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku motorowerzysta doznał obrażeń ciała.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama