Ogłoszenie

Reklama

Już w piątek oficjalne otwarcie wyremontowanego Muzeum Południowego Podlasia (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 23 października 2020
, godz. 14:00
W najbliższy piątek 23 października po długim remoncie i modernizacji Muzeum Południowego Podlasia wznawia swoją działalność w głównym budynku. Przez cały najbliższy weekend udostępnione będą ciekawe wystawy, które będą mogli zobaczyć wszyscy chętni. 

Wśród ekspozycji zaprezentowanych w odnowionych wnętrzach bialskiego muzeum znalazła się m.in. wystawa jednego z największych zbiorów ikon w Polsce (1600 obiektów), wystawa prac Bazylego Albiczuka, wystawa etnograficzna, wystawa malarska w tematyce koni oraz wystawa bezcennych eksponatów pamiętających czasy i postacie bialskich Radziwiłłów.

Remont muzeum kosztował miasto aż 7 mln zł. Dzięki niemu powierzchnia wystawiennicza powiększyła się trzykrotnie i wynosi obecnie 750 mkw. W ramach remontu m.in. bastion mieszczący do tej pory magazyn zamieniony został na toalety i pomieszczenia gospodarcze, a na dotychczas niezagospodarowanym strychu znalazła się wystawa etnograficzna. Zainstalowano również nową wentylację, która zapewnia wymianę powietrza oraz pożądaną temperaturę. Do muzeum będziemy teraz wchodzić przez zabytkową bramą wjazdową, łączącą szyję z budynkiem głównym. W ramach remontu obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Główne prace zakończone były w ubiegłym roku, od tego czasu trwało m.in. przygotowywanie sal wystawienniczych oraz samych wystaw. 

Wystawy będą dostępne w najbliższy piątek w godz. od 14.00 do 18.00 oraz  w sobotę i niedzielę – od 10.00 do 18.00 (obowiązują obostrzenia epidemiczne – maseczki i zachowanie dystansu).

Do zwiedzenia odnowionej placówki i wystaw zapraszają prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz pracownicy Muzeum Południowego Podlasia. 

źródło: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama