Reklama

Radzyń Podlaski: Podróż do imperium kontrastów

Sąsiednia Białoruś jest mało znana przez Polaków, a szkoda, bo to kraj wesoły, intrygujący i dziwny. Barwnie o dzisiejszej Białorusi opowiadał Artur Zygmuntowicz, który w połowie października odwiedził Radzyń Podlaski w ramach 32. edycji „Radzyńskich spotkań z podróżnikami”.

Zygmuntowicz jest autorem książki „Białoruś imperium kontrastów”. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, która rozwiała mity i stereotypy zakorzenione w świadomości Polaków na temat Białorusi. Książka Zygmuntowicza jest osobisto-dziennikarskim zapisem z czterech wizyt na Białorusi, w tym dwóch podróży rowerowych.

Zebrani w Radzyńskim Ośrodku Kultury obejrzeli pokaz slajdów i krótkie filmy z podróży autora na Białoruś, która jest rzadko odwiedzana przez Polaków. Z zainteresowaniem słuchali opowieści okraszonych dużą dawką humoru i wieloma anegdotami o kraju… pełnym kontrastów, wesołym, intrygującym i dziwnym. Czasem strasznym,  a czasem smutnym. Podczas swoich podróży autor odwiedził wiele miejsc, był  w różnych sytuacjach i przekonał się, że Białorusini to ludzie otwarci, życzliwi, grzeczni i bardzo gościnni, szczególnie dla Polaków.

Spotkanie dofinansowało Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, dlatego było transmitowane na żywo w Telewizji Radzyń. Jego pełny zapis dostępny jest pod linkiem: >>> https://www.youtube.com/watch?v=t33-ti-JGE0 <<<

tekst: Istvan Grabowski 
zdjęcia: ROK

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama