Reklama

35-lecie Zespołu Podlasianki uwieńczone pierwszą płytą! Gratulujemy!

W Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie, 17 października br. odbył się Jubileusz 35-lecia Zespołu Śpiewaczego „Podlasianki”. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na grobach zmarłych Członkiń zespołu. Następnie w Kościele Parafialnym w Rokitnie odbyła się Msza Święta w intencji pań tworzących zespół Podlasianki, muzyków i przyjaciół zespołu. Po uroczystej mszy wszyscy udali się do Gminnej Instytucji Kultury, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości Jubileuszu.

Imprezę otworzył Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk, który przywitał Zespół oraz zaproszonych gości: Radnego Powiatu Bialskiego Mariusza Łukaszuka, Przewodniczącego Rady Gminy Rokitno Eugeniusza Żuka, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Rokitno Zbigniewa Niczyporuka, Sekretarza Gminy Rokitno Bożenę Żuk oraz Dyrektora Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie Alicję Jawoszek. Następnie Pan Wójt wręczył prezenty i złożył Zespołowi serdeczne życzenia oraz wyrazy szacunku i gratulacje.

Złożyli życzenia i wręczyli prezenty również Radny Powiatu Bialskiego oraz Przewodniczący Rady Gminy Rokitno.

Mimo obostrzeń ograniczających liczbę osób mogących uczestniczyć w uroczystości życzenia i prezenty przesłali Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie Katarzyna Pietraszkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokitnie Mirosława Szpyruk.

Po życzeniach odbył się uroczysty obiad w reżimie sanitarnym zachowując bezpieczne odległości przy stołach, po którym odśpiewano „Sto lat” i wniesiono duży tort. Następną atrakcją uroczystości był rys historyczny Zespołu, tj. pokaz slajdów z 35-letniej działalności Zespołu. Uroczystość Zespół Podlasianki uświetnił występem, podczas którego zaśpiewał pięć utworów. Po występie odbyła się uroczysta premiera pierwszej płyty Zespołu Podlasianki „Gdzie szumi gęsty las..” oraz zaprezentowany został folder z kalendarium Zespołu wydany z okazji Jubileuszu 35-lecia.


materiał: Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie
tekst: Sylwia Łojewska GIK Rokitno / Leszek Niedaleki
zdjęcia: GIK Rokitno
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama