Reklama

Kryminałki: Odpowie za włamania do zbiorników paliwa

Za kradzieże z włamaniem odpowie 29-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do zbiorników z paliwem i kradzież ponad 250 litrów oleju napędowego. Do zdarzeń doszło w okresie sierpień- wrzesień bieżącego roku w miejscowości Ortel Królewski Pierwszy. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w okresie sierpień- wrzesień bieżącego roku w miejscowości Ortel Królewski Pierwszy. Nieznany sprawca wyłamał zabezpieczenia korków w zbiornikach paliwa w zaparkowanych maszynach budowlanych. Jego łupem padło ponad 200 litrów oleju napędowego na szkodę firmy budowlanej w Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 1 tysiąca złotych. W jednym z przypadków „amator cudzego mienia” włamał się też do wnętrza zbiornika, który okazał się pusty.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

29-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama