Reklama

„Imiona tęsknoty” Henryka Kozaka – szykuje się nowe wydawnictwo

"Imiona tęsknoty" Henryka Kozaka to zbiór poezji jednego z najciekawszych współczesnych poetów polskich starszego pokolenia. Tematyka utworów w większości związana z Ziemią Podlaską. Henryk Kozak wychowywał się w Sitniku pod Białą Podlaską. Grzegorz Michałowski pasjonat literatury i regionalista informuje o zamierzeniu Wydawnictwa - Drukarni - Księgarni Norbertinum z Lublina która podjęłaby się wydania "Imion tęsknoty" Henryka Kozaka. Jednak aby to zrobić potrzebne jest wsparcie czytelników i o rozważenie takiego wsparcia w tym materiale informujemy.

We wrześniu br. w Wydawnictwie Norbertinum została złożona propozycja wydania książki: Henryk Kozak, „Imiona tęsknoty”. Jest to zbiór poezji jednego z najciekawszych współczesnych poetów polskich starszego pokolenia, laureata wielu nagród literackich, związanego miejscem urodzenia i dorastania z Ziemią Podlaską (wychowywał się w Sitniku k. Białej Podlaskiej, jest absolwentem Liceum Pedagogicznego w Leśnej Podlaskiej), obecnie mieszkającego w Lublinie. Henryk Kozak to dla Podlasia ważny poeta. Ziemia Podlaska stanowi jeden z głównych tematów jego poezji, zarówno w reminiscencjach z dzieciństwa, jak i w poetyckich obrazach natury i życia mieszkańców.

„Imiona tęsknoty” to zbiór wierszy, których tematem wiodącym jest właśnie Podlasie. Przedstawiony do wydania zbiór bez wątpienia zasługuje na wydanie. Jednak sytuacja książek poetyckich na rynku książki jest bardzo trudna, w związku z czym wydanie tomiku „Imiona tęsknoty” jest uzależnione od możliwości pozyskania przez wydawnictwo wsparcia finansowego.

Zwracamy się zatem do szanownych Czytelników w imieniu Wydawnictwa Norbertinum z prośbą o rozważenie możliwości dofinansowania tej publikacji. Całkowity koszt wydania tomiku wynosi 5.200,00 zł. – Będziemy zobowiązani za pomoc w tym przedsięwzięciu. O fakcie wsparcia poinformujemy wpisem do grona Darczyńców, który będzie opublikowany na początku książki. – informuje Piotr Sanetra, prezes Zarządu Norbertinum Sp. z o.o.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę na konto Norbertinum (05 1240 2500 1111 0000 3764 3566) z dopiskiem w treści przelewu: „Na wydanie tomiku Imiona tęsknoty Henryka J. Kozaka”.

 

materiał: Grzegorz Michałowski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcie: Wydawnictwo Norbertinum
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama