Reklama

Biała Podlaska: Siatkarze rozpoczęli rozgrywki w ramach 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych (galeria)

Dziś (16.10) w Białej Podlaskiej rozpoczęły się zmagania drużyn siatkarzy z 15 województw w ramach 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych "Lubelskie 2020". 

Mecze odbywają się w czterech bialskich szkołach: IV LO im. Stanisława Staszica, Szkole Podstawowej nr 9, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 6.  W olimpiadzie mierzą się ze sobą najlepsi zawodnicy z rocznika 2006.

Organizatorem wydarzenia jest Marszałek Województwa Lubelskiego, gospodarzem Urząd Miasta Biała Podlaska i prezydent miasta Michał Litwiniuk. 

–  Za osiągane przez UKS Serbinów Biała Podlaska wyniki w piłce siatkowej na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, Biała Podlaska została wyróżniona organizacją tak dużej imprezy. Cieszymy się z tego bardzo, bo mamy możliwość pokazania naszego miasta i pięknych obiektów sportowych. Zawody te miały się odbyć w maju, ale ze względu na epidemię zostały przełożone na jesień. – mówi Maciej Sobieraj, trener UKS „Serbinów”.

Lubelska reprezentacja.

Trzon lubelskiej drużyny tworzą zawodnicy UKS Serbinów Biała Podlaska. Uzupełniają go siatkarze m.in. z Towarzystwa Piłki Siatkowej w Lublinie oraz Młodzieżowego Klubu Sportowego Annopol. Dzisiaj odbywają się eliminacje, jutro rozegrane będą ćwierćfinały i półfinały. Do finałów wejdzie osiem zespołów. 

Zawodnicy UKS „Serbików” Biała Podlaska i trenerzy Joanna i Maciej Sobierajowie.

– Mamy nadzieję, że w tej ósemce, która gra do końca, znajdzie się reprezentacja naszego województwa.  Zrobiliśmy wszystko, aby nasi chłopcy dobrze zaprezentowali się na spotkaniach. Zespół odbył przygotowania, tydzień temu uczestniczył m.in. w turnieju towarzyskim. – wyjaśnia Krzysztof Iwańczuk, prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie. 

Finał Olimpiady odbędzie się w niedzielę 18 października w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Trzy najlepsze drużyny otrzymają puchary i medale. Dodatkowo gospodarze – województwo lubelskie ufundowało puchary dla drużyn, które zajmą miejsca od 4 do 8 oraz puchary dla najlepszych zawodników z pierwszych 8 składów.  

Zawody odbywają się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu oraz obowiązującymi przepisami w odpowiednim reżimie sanitarnym, bez udziału widzów.

– Organizacja takich zawodów w tym trudnym okresie epidemii nie była łatwa. Podziękowania należą się bialskim władzom samorządowym oraz dla państwa Joanny i Macieja Sobierajów z UKS Serbinów, którzy pełnią funkcję komisarzy olimpiady i odpowiadają za wszystkie sprawy organizacyjne. Dużą pomoc w organizacji zawodów wniósł również delegowany z bialskiego magistratu pan Janusz Wilczek, który pomagał nam w sprawach logistycznych. – podkreśla prezes Krzysztof Iwańczuk.

Klasyfikacja po pierwszym dniu rozgrywek.

Galeria zdjęć z dzisiejszego meczu eliminacyjnego: Województwo Lubelskie vs Województwo Kujawsko-Pomorskie. 

W ramach 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Białej Podlaskiej odbędą się również zawody w konkurencjach –  (22-25.10) gimnastyka sportowa, (5-8.11) gimnastyka artystyczna, (5-6.11) akrobatyka trampolina. 

zdjęcia: Jakub Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama