Ogłoszenie

Reklama

Przekazanie alkoholu w celu walki z pandemią

- Ponad 420 litrów spirytusu zatrzymanego przez lubelską Krajową Administrację Skarbową (KAS) trafiło w ostatnich dniach do dwóch placówek w woj. lubelskim. - Alkohol posłuży jako środek do dezynfekcji. - W tym roku na cele dezynfekcyjne lubelska KAS przekazała już prawie 18 tys. litrów alkoholu etylowego.

Już od ponad pół roku Krajowa Administracja Skarbowa ma możliwość przekazywania zatrzymanego alkoholu na walkę z pandemią.

Ostatnio, tj. 14 października 2020 r., 245 litrów spirytusu trafiło z magazynu depozytowego w Koroszczynie do lubelskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Kilka dni wcześniej, partię blisko 180 litrów alkoholu, otrzymała natomiast Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Dotychczas w naszym województwie z tej formy pomocy skorzystało już dwadzieścia różnych podmiotów. KAS przekazywała alkohol głównie placówkom medycznym, w tym szpitalom i stacjom pogotowia, ale trafiał on też do wojska, policji i in.

W sumie z magazynów lubelskiej KAS na walkę z pandemią przekazano już prawie 18 tys. litrów alkoholu o stężeniu powyżej 80%. To alkohol zatrzymany zarówno na granicy, jak też w ramach kontroli prowadzonych na terenie kraju, w tym na targowiskach i prywatnych posesjach.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama