Reklama

Kryminałki: Zamówili towar podszywając się pod bialską firmę

Bialscy policjanci ustalili sprawców oszustwa na szkodę jednej z firm. Troje „amatorów cudzego mienia” podając nieprawdziwe dane zamówiło artykuły spożywcze wartości niemal 800 złotych. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 28-latek odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej, którą posiadał przy sobie w trakcie zatrzymania.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy uzyskali informację o oszustwie na szkodę jednej z firm na terenie miasta. Przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania. W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w połowie września bieżącego roku, telefonicznie skontaktowała się z nimi kobieta podająca się za sekretarkę jednej z bialskich firm. Oświadczyła, że w związku z organizowaną imprezą chcą zamówić w hurtowni artykuły spożywcze. Zależy im jednak by wziąć towar na fakturę z odroczonym terminem płatności. Dodała, że po ustaleniu asortymentu, który będą chcieli zamówić skontaktuje się z nimi pracownik firmy. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił mężczyzna podając szczegóły zamówienia. Po tym nieznany mężczyzna przyjechał odbierając towar.

Pokrzywdzony dodał, że w związku z tym, iż rzeczywiście współpracują ze wskazaną przez kobietę firmą cała ta sytuacja nie wydała mu się podejrzana. Dopiero, gdy minął termin płatności skontaktował się z klientami. Wówczas otrzymał informację, że takie zamówienie nigdy nie zostało złożone.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że jest to troje mieszkańców miasta w wieku 28-40 lat. Cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia. Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. 40-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę. 28-latek odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej, którą posiadał przy sobie w trakcie zatrzymania.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama