Ogłoszenie

Reklama

Perły gminy Międzyrzec Podlaski: Ewa Biernacka – twórczyni origami z Rudnik

Pani Ewa Biernacka od ponad dwudziestu lat jest sołtysem wsi Rudniki. Od zawsze aktywna, pracowita, uczynna. Oprócz codziennych zajęć w swoim gospodarstwie i domowych obowiązków znajduje również czas na pasję, jaką jest rękodzieło, a dokładnie sztuka składania papieru orgiami.

Hobby zrodziło się w czasie, kiedy przeszła na rentę z powodu schorzeń i wynikających z nich problemów z chodzeniem. Podczas jednego z pobytów w sanatorium poznała koleżankę zajmującą się tą tradycyjną sztuką japońską. Spróbowała sama i od razu złapała bakcyla. W domowym zaciszu każdego wieczoru szlifowała swój warsztat. Kiedy nabrała już wprawy, szybko powstawały kolejne prace, każda wyjątkowa na swój sposób. Od rodziny, zwłaszcza dzieci zaczęły spływać zamówienia na dekoracje oraz prezenty dla swoich znajomych i bliskich. Takie upominki, są przecież zawsze wyjątkowe.

Rękodzieło jest dla niej, jak mówi formą odpoczynku i wypełnia czas wolny, zwłaszcza wieczorami. Daje również możliwość wyjścia i spotkania się z innymi ludźmi. Swoje prace prezentuje jako wystawca m.in. na corocznym gminnym spotkaniu „Forum Kobiet” zainicjowanym przez Stowarzyszenie Aktywni Gminy Międzyrzec.

W swoich zbiorach ma wiele kompozycji wykonanych techniką origami, ale także styropianowe jajka i bombki zdobione pasmanteryjnymi dodatkami. W przyszłości zamierza również spróbować pracy z krepiną (grubą bibułą) i tworzyć z niej m.in. kwiatowe dekoracje.

***

Cykl realizowany jest przez nasz portal Radio Biper we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. 

tekst: Aleksandra Szmytko, GOK w Międzyrzecu Podlaskim / Jakub Sowa
zdjęcia: Aleksandra Szmytko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama