Ogłoszenie

Reklama

Metamorfoza ulicy Amelin w Rakowiskach

Po wielu latach konfliktu, Gmina Biała Podlaska postawiła na swoim i robi to co do niej należy. Znana jest już historia o tym, że część mieszkańców ulicy Amelin (osiedla Amelin) uważała ulicę za drogę wewnątrzosiedlową, wewnętrzną. Swego czasu stanęło nawet ogrodzenie przed wjazdem na osiedle Relaks zupełnie blokujące przejazd. Konflikt spowodował tylko to, że do momentu sądowych rozstrzygnięć Gmina Biała Podlaska nie mogła prowadzić tu żadnych działań zmierzających do poprawy stanu drogi. A stan ulicy Amelin pogarszał się w znacznym tempie z roku na rok. Po okresie nieporozumień w ostatnich dniach na ulicy położono nowy dywanik asfaltowy.

Ulica od wielu lat posiadała podbudowę betonową. W między czasie Gmina Biała Podlaska pobudowała tu sieci kanalizacji i wodociągu. Powstało też oświetlenie ulicy. W momencie pojawienia się sprzeczności interesów – dziwnym zbiegiem okoliczności powiązane z boomem na okoliczne działki budowlane i początkami powstawania osiedla Relax a co za tym idzie z pojawieniem się wzrastającego ruchu przez ulicę – część mieszkańców wysunęła projekt ulicy Amelin jako „ulicy ślepej”, bez przejazdu i wewnątrzosiedlowej, Gmina Biała Podlaska wstrzymała wszelkie działania zmierzające do kolejnych inwestycji związanych z polepszeniem stanu drogi.

Rozpoczął się bój sądowy. Zarobili adwokaci, uciekał czas. Nowych domów a wraz z nimi nowych mieszkańców w okolicy przybywało, ruch wzrastał.

Gmina Biała Podlaska próbując ratować sytuację w oczekiwaniu na wynik postępowań sądowych mających ustalić definitywnie czy ulica Amelin jest drogą prywatną czy publiczną rozpoczęła działania związane z budową ulicy dojazdowej od ulicy Janowskiej. Została ona pobudowana a ostatnie prace na drugim etapie drogi przeprowadzono w bieżącym roku. Pozostał nieszczęsny Amelin. Gmina Biała Podlaska po rozmowie z wykonawcą przebudowy skrzyżowania Terebelskiej z Obwodnicą, firmą Tre-Drom, podjęła decyzję o dokonaniu szybkiego remontu ulicy Amelin. Blisko jest sprzęt, zaplecze budowlane i materiał potrzebny do takiego przedsięwzięcia. Wykonawca przebudowy skrzyżowania, Tre-Drom także był zainteresowany przeprowadzeniem remontu ulicy i położenia tu dywanika asfaltowego gdyż to właśnie tędy firma w uzgodnieniu z zarządcami dróg poprowadziła jeden z objazdów zamkniętego na najbliższe miesiące skrzyżowania Terebelskiej.

W końcu wiadomo jest, że ulica Amelin jest drogą publiczną, otrzymała numerację drogową w zasobach Gminy Biała Podlaska. Pozwoliło to Gminie na rozpoczęcie planowanych od dawna prac. W ostatnich dniach ulica Amelin uzyskała dywanik asfaltowy na odcinku 350 metrów, od skrzyżowania z ulicą Budziszewską do osiedla Relaks.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama