Reklama

Lampy LED dla Sosnówki i Jabłonia

50 tysięcy złotych zabezpieczono w budżecie roku 2020 Gminy Sosnówka na realizację projektu modernizacji lamp na terenie całej gminy. Projekt dotyczyć będzie wymiany istniejących opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED w ilości około 200 sztuk. Koszty tegoroczne pokrywają część projektową, konkursową i przetargową. Ponad 300 tysięcy złotych wydatkowanych zostanie w roku 2021 w momencie rozpoczęcia wymian opraw.

Projekt pn ,,Modernizacja i budowa oświetlenia na terenie gminy Sosnówka i Jabłoń’’ złożony w odpowiedzi na konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Oś Priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.5 Promocja Niskoemisyjności w ramach RPOWL na lata 2014-2020, polega na wymianie istniejących opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED w całej gminie Sosnówka – łącznie 191 lamp.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych, została podpisana umowa w dniu 23 lipca 2020r z Urzędem Marszałkowskim. Prace polegające na wymianie oświetlenia ulicznego rozpoczną się w 2021 r.

W przedsięwzięciach w zadaniu ,,Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Sosnówka i Jabłoń” w limicie roku 2021 zwiększono wydatki o kwotę 74 tys 828 zł 66 groszy. Zmieniono limit zobowiązań na kwotę 364 tys 828 zł 66 groszy (podpisano umowę na opracowanie audytu energetycznego, kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiaru robót dla projektu pn ,,Modernizacja i budowa oświetlenia na terenie gminy Sosnówka i Jabłoń” – koszt 10 tys zł.)

 

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama