Reklama

Czosnówka: Remont mostu po raz drugi

Wiosną br. Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadził remont strony prawej (patrząc do strony Białej Podlaskiej) a jesień to czas remontu strony lewej mostu na Rudce. W dniu 7 października 2020 r., rozpoczęto roboty remontowe na moście w ciągu drogi powiatowej Nr 1068L Biała Podlaska (ul. Sidorska, granica miasta) – Ogrodniki – Piszczac. Uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie ostrożności przy przejeździe w strefie robót i respektowanie ograniczenia prędkości.

Roboty polegają na wzmocnieniu zamocowania poręczy mostowych (balustrad) w poziomie betonu. Most długości 12,4 został wybudowany w roku 1985. Wieloletnia eksploatacja drogi związana z zimowym utrzymaniem, w którym używano mieszanki piaskowo-solnej spowodowała degradację betonu w części chodnikowej oraz belki podporęczowej. Beton utracił wytrzymałość i się rozsypuje, w związku z czym podstawy poręczy z płaskowników utraciły stabilność zmocowania.

Słupki poręczy zostaną wzmocnione podpórkami z kształtowników stalowych, powiązane z płaskownikami poprzecznymi, które z kolei zostaną zakotwione prętami pionowymi w przestrzeni miedzy belkami skrajnymi. Następnie skorodowany beton zostanie zastąpiony nowym betonem ze wzmocnieniem zbrojeniem poziomym.

Prace takie zostały już wykonane wiosną tego roku po stronie prawej od mostu kolejowego. Więcej o tym etapie prac w materiale: Czosnówka: Remont mostu <<==>> LINK 

Uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie ostrożności przy przejeździe w strefie robót i respektowanie ograniczenia prędkości. Kierowcy zbyt często przekraczają w tym rejonie prędkość dopuszczalną mimo, że po obu stronach mostu znajduje się obszar zabudowany.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Krzysztof Jaroszuk ZDP Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama