Reklama

„Piękno tradycji we współczesnym świecie” – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich (zaproszenie)

Tradycja i nowoczesność – czy mogą istnieć ze sobą w harmonii? Obie wnoszą do naszego życia coś cennego i ważnego. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 października br.

Koła Gospodyń Wiejskich od lat przepięknie kultywują folklor lokalny. Konkurs dedykujemy właśnie im, zachęcając do pochwalenia się działalnością stowarzyszeń w swoich miejscowościach – mówi Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Wychodząc naprzeciw niesłabnącym pokładom energii, drzemiącym w szeregach organizacji wiejskich, zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”.

Konkurs jest motywacją do działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości i jej otoczenia. Celem całego przedsięwzięcia jest wyłonienie najaktywniejszych KGW, które podtrzymują lokalne tradycje.

Wykorzystując dowolną technikę wykonania, tj. prezentację, opis, pracę plastyczną, uczestnicy powinni zaprezentować historię najbliższej okolicy. Chodzi o to, w jaki sposób uświadamiają kolejnym pokoleniom potrzebę upowszechniania tradycji, jak tworzą więzi społeczne i międzypokoleniowe oraz jakie mają sposoby na zintegrowanie środowiska lokalnego oraz kształtowanie poczucia przynależności do swojego regionu i potrzeby ochrony jego dziedzictwa kulturowego.

Konkurs ma na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny oraz zachęcenie przedstawicieli lokalnych społeczności do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnej tradycji i wiedzy o kulturze swojego regionu. Komisja Konkursowa wyłoni trzech równorzędnych zwycięzców. Dla laureatów przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody – zakup strojów ludowych o wartości do 20 tysięcy zł.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 26 października br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: KONKURS „Piękno tradycji we współczesnym świecie”). Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie urzędu: www.lubelskie.pl.

 

materiał: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
tekst i zdjęcia: Remigiusz Małecki rzecznik prasowy Kancelaria Marszałka Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama