Reklama

Kolejne sukcesy członków kół zainteresowań Bialskiego Centrum Kultury

Podopieczni kół zainteresowań działających przy Bialskim Centrum Kultury kolejny raz mogą poszczycić się sukcesami w konkursach w jakich brali udział w ostatnim czasie.

6 października wręczono nagrody „Bialskie Talenty 2019”. W dziedzinie kultury otrzymała ją Magdalena Pawłowska z Koła Fotograficznego „Migawka” działającego przy Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel” prowadzona przez Lillę Wielgan-Michaluk, z wielką radością może pokusić się o stwierdzenie, że tegoroczne „Wakacje z grafiką” w Bialskim Centrum Kultury, należały do udanych, bowiem aż ośmiu uczestników lipcowych zajęć zostało laureatami konkursu „Koń jako artystyczna inspiracja” , organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskie. Konkurs został zaplanowany z okazji 100. rocznicy urodzin Ludwika Maciąga, malarza związanego z Białą Podlaską.

W niedzielę 27 września 2020 roku, podczas uroczystego otwarcia wystawy prac Ludwika Maciąga „Całe życie maluję swój pamiętnik” miało miejsce wręczenie nagród. W imieniu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, Maciej Buczyński – zastępca prezydenta – wręczył dyplomy i upominki laureatom konkursu.

Oto lista nagrodzonych osób z „Piksela”.

 Za prace plastyczne laureatami zostali:

kategoria (7-9 lat)

– nagroda Ewa Stężała, lat 9

– nagroda Gabriel Sowa, lat 8

kategoria (10-14 lat)

– nagroda Maja Tekiela, lat 10

– wyróżnienie Natalia Grzechnik, lat 10

 Za film animowany laureatami zostali:

– nagroda Jan Sawczuk, lat 9

 

 

– nagroda Natalia Grzechnik, lat 10

 

 

– nagroda Lidia Sacharuk, lat 7

 

 

– wyróżnienie Klara Gabir, lat 13

 

 

Informujemy, że w holu Centrum Edukacji Muzealnej, w oficynie zachodniej założenia pałacowo-obronnego Radziwiłłów, do 3 stycznia 2021 r. można oglądać pokonkursową wystawę prac plastycznych oraz fotografii nagrodzonych uczestników letnich konkursów organizowanych przez Muzeum Południowego Podlasia.

Nagrodzona praca Mai Tekielak znalazła się na plakacie zapraszającym na wystawę pokonkursową. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

 

źródło / zdjęcia / grafiki: Bialskie Centrum Kultury

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama