Reklama

Dotarli do Polski ukryci w naczepie tira

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili kolejnych w tym roku nielegalnych migrantów, którzy dotarli do Polski ukryci w naczepie tira. Zatrzymani to dwaj obywatele Afganistanu.

3 października br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, podczas działań prowadzonych w miejscowości Dobryń Duży w pow. bialskim wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn. Byli to obywatele Afganistanu, którzy poruszali się pieszo wzdłuż oczekujących na odprawę graniczną i celną samochodów ciężarowych. W trakcie prowadzonych wyjaśnień okazało się, że dotarli do naszego kraju ukryci w naczepie tira.  W ten sposób, bez dokumentów, podróżowali oni z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim. Krajem docelowym ich wyprawy miała być Francja jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.  Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, iż dwaj cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to: mężczyzna w wieku powyżej 18 lat oraz nieletni nastolatek. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Zgodnie z decyzją sądu, osoba pełnoletnia trafiła do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, zaś nastolatek został umieszczony w placówce opiekuńczo – wychowawczej. Funkcjonariusze Straży Granicznej badają okoliczności tej nielegalnej migracji.

Jest to już kolejny w tym roku przypadek zatrzymania w powiecie bialskim nielegalnych migrantów, którzy ukryci w naczepie tira, podróżując przez granicę wewnętrzną trafiają do Polski. Wszyscy zatrzymani w rozmowie z funkcjonariuszami przyznawali, iż chcieli dotrzeć do Francji lub Wielkiej Brytanii.

 

tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama