Reklama

Kryminałki: Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 60-latek z gminy Janów Podlaski. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, a na koniec stracił panowanie nad pojazdem przewracając skuter. Pijany kierowca został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Teraz za swe czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kierowcy skutera, który prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stary Pawłów. Zgłaszającą zaniepokoiło zachowanie mężczyzny. Jechał on całą szerokością jezdni, nie dając się wyprzedzić. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na pobocze. Zgłaszająca sprawdziła czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że jednośladem podróżował 60-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają uwagę na prawidłową postawy zgłaszającej. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama