Reklama

Dzień Dziecka Utraconego – 15 października

Na całym świecie 15 października jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. We wtorek 6 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w kościele bł. Honorata (ul. Terebelska 50a).

Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

Dzień Dziecka Utraconego zainaugurowano w 1988 r. w Stanach Zjednoczonych, zaś w Polsce w 2004 roku. Te szczególny dzień ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa w obliczu sytuacji poronienia. Datę obchodów ustalono na 15 października, gdyż licząc umownie od 1 stycznia, tyle trwałaby ciąża.

Obchody Dnia Dziecka Utraconego to szczególny głos rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka. W wielu miastach, w tym w Białej Podlaskiej odprawiane są Msze św. w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodziców, podczas których rodzice mogą podzielić się swoim bólem oraz doświadczyć wspólnoty z osobami, które również przeżyły śmierć dziecka.

 

tekst: Magdalena Us, Rzecznik Prasowy WSzS w Białej Podlaskiej
zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama