Reklama

Barwna Nakręca Czytanie! Moc czytelniczych atrakcji na XXI Bialskie Dni Książki Dziecięcej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 10 października 2020
, godz. 12:00
Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży” Barwna” zapraszają wszystkich do udziału w październikowej akcji „Nakręcamy Czytanie” w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej.

Projekt realizowany przez bialską bibliotekę skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych w tym nauczycieli i pedagogów. Czytelnicza zabawa rozpocznie się 10 października na fanpage’u Barwnej prezentacją  autorskiego teatrzyku, przygotowanego przez pracowników biblioteki  o zabawnym tytule  „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”. Kolejnymi punktami w rozkładzie czytelniczej przygody będą teatrzyki Kamishibai których emisja odbędzie się 13, 17, 19 i 23 października.

Wielu młodych czytelników zainteresowanych będzie spotkaniem z Tomaszem Samojlikiem, naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży i autorem wielu popularnych książek obrazkowych oraz komiksów. Spotkanie autorskie z Panem Tomaszem odbędzie się on-line 16 października o godzinie 17:00. Kolejnym przystankiem w czytelniczej przygodnie będzie spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem najważniejszej, według fundacji ABC XXI, książki „Pan Kuleczka”, która przekazuje ważne treści o rodzinie, przyjaźni, dobroci.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu z psychologiem Jakubem Jańczukiem, będzie poświęcone ważnemu tematowi „Jak wyrwać dziecko z sieci?”. Aktualna tematyka spotkania zapewne zachęci wielu rodziców do uczestnictwa w wydarzeniu razem z nami. 

***

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla Książki 2020”.

tekst / plakat: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama