Reklama

Kryminałki: Odpowie za przestępstwo sprzed lat

O tym, że nawet po latach można odpowiadać za swoje czyny przekonał się 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia z automatami do gier. Do zdarzenia doszło pod koniec 2014 roku. Mężczyznę zdradziły pozostawione na miejscu przestępstwa ślady biologiczne. 37-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2014 roku na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany wówczas sprawca wyłamał drzwi do pomieszczenia z automatami do gier o niskich wygranych. Po tym wyciął otwór w panelu jednego z automatów. Gdy w środku nie znalazł gotówki, zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu zabezpieczone zostały ślady, w tym ślady biologiczne, które trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz zarejestrowane zostały w policyjnej Bazie Danych.

Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustaleń, że sprawcą jest 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjantom pomogło przy tym porównanie śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia, z kolejnymi profilami wprowadzonymi do bazy. W ten sposób żmudna i dokładna praca technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia wsparta nowoczesnym systemem przyniosła wymierny efekt. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

We wtorek 37-latek został zatrzymany na jednym z lotnisk, gdy próbował wjechać do Polski. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. O losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama