Reklama

Bialskie Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej nagrodzone

22 września 2020 r. Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego przyznała nagrodę dla Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskie w ramach promowania działalności trzeciego sektora; osób, instytucji i organizacji wspierających działalność NGO z terenu województwa lubelskiego w roku 2019.

Bialskie Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej, to jedyne stowarzyszenie na Lubelszczyźnie, którego działalność dotyczy gimnastyki artystycznej. Zawodniczki reprezentują województwo na wielu prestiżowych turniejach w Polsce i za granicą.Zawodniczki ze Stowarzyszenia brały dotychczas udział mi.n. w: Carramba Cup w Katowicach, Sosnowiec Summer Cup w Sosnowcu, Brawo Summer Cup w Białymstoku, Żoliborz Gold Cup w Warszawie, Carramba Summer Cup w Katowicach, X Ogólnopolskim Turnieju w Gimnastyce Artystycznej  o „Złotą Maczugę” w Katowicach, VII Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej „Warszawska Jesień”, Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Mołodieczno na Białorusi, zdobywając czołowe miejsca.

We wrześniu 2019 r. Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej było organizatorem  I Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Biała Podlaska 2020, w którym wzięło udział 129 zawodniczek reprezentujących Kluby z całej Polski, Rosji oraz Białorusi. Podczas Turnieju gimnastyczki Stowarzyszenia otrzymały nagrody specjalne od Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia sportowe oraz szczególny wkład w rozwój gimnastyki artystycznej na Lubelszczyźnie.


Oprócz treningów i wyjazdów na zawody Stowarzyszenie bierze czynny udział  w wielu wydarzeniach lokalnych m.in.: Koncert WOŚP w Kocku, IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303, ”Pomaganie przez gotowanie” w Dworskiej Kuchni Droblin – kolacja charytatywna na rzecz dzieci po przeszczepie wątroby, “Urlop w kraju” – mającej na celu wspieranie rozwoju polskiej turystyki organizowane przez Fundację „Razem mierzymy wyżej” w Dworze Droblin oraz wielu innych.

– To wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie, że Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska zostało zauważone i docenione na szczeblu wojewódzkim – podkreśla Kinga Franczuk, prezes Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska.

 

źródło / zdjęcia: Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama