Ogłoszenie

Reklama

Tadeusz Żaczek z Bialską Nagrodą Kultury!

Bialska Nagroda Kultury I stopnia im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej trafiła w dniu 26 września 2020 roku, podczas rozpoczęcia II Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w bialskim amfiteatrze z rąk wiceprezydenta Macieja Buczyńskiego w ręce bialskiego fotografika o sławie ogólnopolskiej i europejskiej - Tadeusza Żaczka.

Tadeusz Żaczek urodził się 23 maja 1958 r. w Białej Podlaskiej. Jest absolwentem Politechniki w Częstochowie Wydziału Budowy Maszyn. W 1981r. Ukończył Studium Fotografii. Od 40 lat zawodowo zajmuje się fotografią. W latach 1979-1988 pracował jako instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury, Klubie kultury ,,Piast” i w Wojewódzkim Domu Kultury w Białej Podlaskiej, a od 1989 do 2001 jako fotograf w Muzeum Południowego Podlasia.Przez dwa lata (1991-19930) był zatrudniony jako fotoreporter w oddziale regionalnym ,,Gazety Wyborczej’’ w Białej Podlaskiej. Współpracował z gazetami: ,,Słowo Podlasia” i ,, Welkome to Lublin”. Obecnie prowadzi własną pracownię fotograficzną.

Fotografie Tadeusza Żaczka były eksponowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, a także w dwóch departamentach francuskich – Deux-Sévres i Vendée. Laureat nagrody czynnie uczestniczy w ogólnopolskich plenerach fotograficznych. Żaczek jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Aktywnie uczestniczy w spotkaniach i plenerach fotograficznych. Tadeusz Żaczek zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie rejestrującą relacje na styku człowiek – religia. Żaczek jest Członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Czarowny wieczór w amfiteatrze (film) (galeria) <<==>> LINK 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Zbigniew Kapela BCK Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama