Reklama

Kryminałki: By ukryć kradzież z włamaniem, podłożył podrobione banknoty

Za włamanie oraz kradzież ponad 11 tysięcy złotych odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. By sprawa nie wyszła na jaw, w miejsce oryginałów sprawca podłożył wydrukowane własnoręcznie banknoty. Wobec mężczyzny zastosowany został tymczasowy areszt. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt wobec 37-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do domu członka swojej rodziny i kradzież pieniędzy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca działał w okresie kilku lat. By ukryć swój czyn, w miejsce oryginałów podkładał wydrukowane własnoręcznie banknoty.

Pod koniec sierpnia tego roku pokrzywdzona postanowiła zapłacić jednym z banknotów ze swoich oszczędności. Wówczas okazało się, że jest fałszywy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu.

W trakcie prowadzonych czynności do sprawy zatrzymany został 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. W weekend mężczyzna został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem oraz podrobienie kilkudziesięciu banknotów. O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama