Ogłoszenie

Reklama

Angielskie Klimaty Roberta Sozoniuka (galeria)

„Angielskie klimaty” stały się tematem wystawy fotograficznej w Klubu Kultury „Piast”, Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Wczoraj, 25 września, w ramach Dni Patrona Białej Podlaskiej Św. Michała Archanioła odbył się wernisaż wystawy. Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia prac autora na własne oczy, przypominamy, Klub Kultury "Piast" mieści się w Białej Podlaskiej przy ulicy Spółdzielczej 4. Zapraszamy!

Angielskie Klimaty to wystawa fotograficzna przedstawiająca sytuacje jakie udało się Robertowi Sozoniukowi uchwycić podczas pobytu w Anglii.
Przebywałem w hrabstwie Northamptonshire w miejscowości Kislingbury dziesięć minut drogi od Northampton. Siedliska rolnicze w tym rejonie mają swój początek w VII wieku. Swego czasu znane było jako główny ośrodek wyrobu butów oraz innych wyrobów skórzanych – opowiada o miejscu swojej eskapady fotograficznej Robert.

O Kislingbury można jeszcze dodać, że obecnie istnieje tutaj kilka większych fabryk (m.in. browar), sporo mniejszych oraz mnóstwo magazynów, m.in. znanych marek producentów sprzętu elektronicznego.

Robert Sozoniuk – z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Mieszka we wschodniej Polsce – w Białej Podlaskiej.
Zdjęcia które tworzę, nie ograniczają się do jednego miejsca, jednego miasta. Jestem ciągle na etapie poszukiwania innego punktu widzenia, staram się aby zdjęcia były niebanalne, postrzegane nieco inaczej od większości. – mówi autor wystawy.

W życiu Sozoniuka fotografia pojawiła się z końcem XX wieku, kiedy w ręce wpadła mu zabytkowa Smena 8. Później była lustrzanka, słynnej marki Zenit, obecnie jest Canon.
Fotografuję cyfrowo, ale zaczynałem od fotografii analogowej, do której cały czas czuję sentyment. – mówi Robert.

materiał: Klub Kultury Piast
tekst: Robert Sozoniuk / Justyna Weremko / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama