Reklama

Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi i sukcesy zawodników AZS AWF

Tydzień pobardzo udanych 37 Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w dniach 04 – 05.09.20r. w Białej Podlaskiej, lekkoatleci bialskiego AZS – AWF uczestniczyli w rozegranych w Łodzi - Akademickich Mistrzostwach Polski oraz połączonych z nimi Mistrzostwami Polski Akademickiego Związku Sportowego.

W tych pierwszych, prawo uczestnictwa mieli tylko studenci bez względu na przynależność klubową, w tych drugich – zawodnicy klubów zrzeszonych w pionie AZS, stąd niektórzy z naszych zawodników wystąpili w podwójnej roli. Klasą dla siebie okazał się ponownie zapracowany Piotrek Tarkowski, który nie mając sobie równych, wygrał skok w dal z rezultatem 7,52m ( w el. 7,58m) oraz był trzeci w biegu na 100m, uzyskując w finale pod wiatr 0,4m/sek wynik – 10,75sek. Bartek Bedeniczuk nie napotkał godnych siebie rywali wygrywając skok wzwyż z wynikiem 210cm.

Kasia Bargielska, pomimo problemów zdrowotnych zdobyła srebrny medal w skoku w dal z wyn. 5,86m ustępując tylko tegorocznej Mistrzyni Polski seniorek oraz srebrny medal w trójskoku (pomimo rezygnacji już po pierwszej kolejce skoków) – z wynikiem 11,67m, daleko odbiegającym od jej rekordu życiowego.

Damian Czarnocki, który tydzień wcześniej zdobył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwa Polski, tym razem po dobrych kwalifikacjach w których w pierwszym skoku uzyskał 3 wynik w konkursie skacząc na odległość 6,94m (min. do finału – 6,90), w finale skakał dużo słabiej i zajął 4m. w klasyfikacji ogólnej – z wyn. 6,86m.

Agacie Stypułkowskiej zaledwie 1cm zabrakło do awansu do szerokiego finału, która w eliminacjach (57 startujących) zajęła XIIIm.

Beata Klimek
– studentka pierwszego roku AWF jako jedyna wystartowała w biegach średnich uzyskując w biegu na 1500m wynik 5:0,62sek., co dało jej 16m., a w biegu na 800m uzyskała czas – 2:3,17sek. (27m.) Bartosz Litwinek wystartował eksperymentalnie w biegu na 400m/ppł osiągając niezły czas – 58,30sek. i 12m. w konkursie. W punktacji ogólnej na 129 uczelni, bialscy studenci zajęli 22 miejsce z dorobkiem 261pkt.

Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego (8 medali)
Ogromną niespodziankę sprawił w konkursie skoku wzwyż 16 – letni Piotrek Jaroszkiewicz, który do tegorocznego rekordu życiowego dorzucił kolejne 6cm i wynikiem 204cm ustanowił swój nowy rekord życiowy zajmując drugie miejsce za swoim klubowym kolegą Bartkiem Bedeniczukiem i zdobywając srebrny medal.

Kolejny złoty medal przypadł Piotrkowi Tarkowskiemu w skoku w dal oraz srebro w biegu na 100m. Kasia Bargielska zdobyła 2 srebrne medale w skoku w dal oraz trójskoku. Brązowe medale przypadły w skoku w dal Damianowi Czarnockiemu oraz w trójskoku 17- letniemu Jackowi Grycie za wynik – 13,05m. W klasyfikacji klubowej zawodnicy z bialskiego AZS – AWF Biała Podlaska zajęli w końcowej punktacji 6-7m razem z OŚ AZS Poznań, zdobywając 80pkt. wyprzedzając m.in. o 3pkt AZS-AWF Warszawa, UMCS Lublin o 13 pkt i AZS-AWFiS Gdańsk o 31 pkt.

materiał: AZS AWF Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Tadeusz Makaruk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama