Reklama

ZSCKR w Leśnej Podlaskiej z dofinasowaniem na kształcenie zawodowe

Dzisiaj Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację  programu kształcenia zawodowego w województwie. Wśród beneficjatów jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Szkoła otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 700 tys. zł. Cały projekt pn. „Potęgowanie Kompetencji – Edycja II” ma wartość 825 tys. zł. Projekt realizowany w szkole w latach 2020-2021 ma na celu zwiększenie zdolności uczniów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej do przyszłego zatrudnienia oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli poprzez realizację programu kształcenia i szkolenia zawodowego dostosowanego do wymagań gospodarki i rynku pracy.

– Środki europejskie, które trafią do szkół w naszym regionie to z jednej strony szansa na dobrze wykształconą kadrę fachowców, a z drugiej okazja dla nauczycieli na podnoszenie swoich kompetencji. – przekonywał marszałek Jarosław Stawiarski.

Umowy realizowane będą w w ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
zdjęcie: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama