Reklama

Niebawem wielkie atrakcje operetkowe (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 26 września 2020
, godz. 16:00
 -> 26 września 2020
 do godz. 19:00
Festiwal muzyczny „Zaczarowany świat operetki i musicalu” im. Bogusława Kaczyńskiego miał mieć swoją odsłonę w kwietniu br. Na przeszkodzie w jego realizacji stanęła jednak pandemia koronawirusa COVID 19. Oczekiwania melomanów sprawdzą się niebawem za sprawą śpiewaków i muzyków związanych z powołaną przez Bogusława Kaczyńskiego Fundacją „Orfeo”.

W sobotę 26 września w bialskim amfiteatrze prezydent miasta Michał Litwiniuk i Bialskie Centrum Kultury organizują dwukrotnie o godz. 16 i 19 galę musicalowo – operetkową. Zapowiadają się wspaniałe szlagiery i arie ze znanych operetek. Oba koncerty spotkają się pewnie z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

Nasz koncert z udziałem solistów i orkiestry Mazowieckiego Teatru Muzycznego składać się będzie z dwóch części: „Śnić sen” i „Zakochani w operetce”. Pokażą się renomowani śpiewacy, niektórzy znani bialskiej publiczności z poprzednich występów – informuje Krzysztof Korwin – Piotrowski, dyrektor artystyczny Fundacji „Orfeo”.

Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Mieczysława Smydy akompaniować będzie dwóm paniom i czterem panom. Wszyscy to znakomici, sprawdzeni scenicznie artyści. Pierwszą z nich jest sopranistka Małgorzata Długosz, znana już z kilku udanych popisów w naszym mieście. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej współpracowała z Warszawską Operą Kameralną, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, warszawskim Teatrem Roma, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Teatrem Muzycznym w Łodzi. Zasłynęła fantastycznymi interpretacjami w licznych operetkach m.in. „Księżniczce czardasza” i na festiwalach muzycznych. Odznaczona medalem Zasłużona dla kultury polskiej.

Druga sopranistka Iwona Socha jest teraz gwiazdą Opery Krakowskiej, Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału radia i telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach śpiewała na wielu scenach (Opera Śląska, stołeczny Teatr Wielki, Opera Wrocławska, Teatr Muzyczny w Łodzi, Opera Nowa w Bydgoszczy. Udziela się także w zespołach kameralnych. Laureatka teatralnej nagrody muzycznej im. Jasna Kiepury w kategorii najlepsza śpiewaczka 2013 r.

Największym doświadczeniem i stażem scenicznym może pochwalić się śpiewak o barytonowym głosie Zbigniew Macias, znany jako dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, reżyser licznych spektakli i śpiewak. Z. Macias jest najbardziej rozpoznawalnym w kraju odtwórcą roli Tewjego Mleczarza z operetki „Skrzypek na dachu”. Wykonywał ją ponad 200 razy. Ponadto od 20- lat występuje w roli Don Kichota w operetce „Człowiek z La Manchy”. Ukończył łódzką Akademię Muzyczną. Od 1992 r. związany z warszawską Operą Narodową.

Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej i Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie Jakub Oczkowski spełnia się w dwóch rolach: genialnego tenora i psychoterapeuty. Pracował w stołecznym Instytucie Psychiatrii i Neurologii i prowadził prywatny ośrodek leczenia nerwic i uzależnień. Wielokrotnie był gwiazdą festiwali im. Jana Kiepury w Krynicy.

Mateusz Deskiewicz, związany z teatrem Muzycznym w Gdyni, jest śpiewakiem i aktorem komediowym. Absolwent Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej pracował w wielu teatrach muzycznych w Gdyni, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Gdańsku.  M. Deskiewicz jest wielokrotnym laureatem wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej i laureatem licznych nagród uzyskanych za interpretację monodramu „Być ja Charlie Chaplin”. W wykonaniu Mateusza Deskiewicza usłyszymy m.in. „Balladę z trupem’ i „Ten wąsik, ach ten wąsik”.

Najmłodszy w tym gronie Jakub Milewski dysponuje barytonowym głosem. Jest też kompozytorem i kierownikiem muzycznym Mazowieckiego Teatru Muzycznego i dyrektorem artystycznym festiwalu Ostrołęckie Operalia.

Pierwszą część musicalową „Śnić sen” poprowadzi Krzysztof Korwin – Piotrowski, zaś drugą „Zakochani w operetce” Łukasz Lech. W programie usłyszymy szlagiery z: „Południowego Pacyfiku”, „Człowieka z La Manchy” i „Skrzypka na dachu” oraz arie z operetek „Dama od Maxima”, „Księżniczka czardasza’, „Hrabina Marica” i „Wesoła wdówka”. Zapowiadają się nie lada emocje.

SZCZEGÓŁOWE ZAPROSZENIE
Operetka i musical w bialskim amfiteatrze. II Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego (zaproszenie) <<==>> LINK

 

tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: archiwum
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama