Reklama

Kryminałki: Jechał całą szerokością jezdni. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 42-latek, który w takim stanie kierował pojazdem. Lexusa jadącego całą szerokością jezdni zauważył inny kierowca, który zaalarmował służby. Teraz o losie ”amatora jazdy na podwójnym gazie” zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 20 dyżurny wisznickiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadący przed nim kierowca lexusa jedzie całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu. Mężczyźni podróżowali drogą wojewódzką.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Łomazy. Autem kierował 42-letni mieszkaniec Włodawy. Od mężczyzny czuć było woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowiadał będzie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas jak i naszych bliskich. Reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama