Wicemistrzostwo i rekord życiowy Izabeli Paszkiewicz!

W Karpaczu, w sobotę, 19 września, na stadionie im. Ireny Szewińskiej odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie 10 000 m. W rywalizacji kobiet początkowo na czele biegła kilkuosobowa grupa zawodniczek, od której mniej więcej w połowie dystansu oderwały się Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska.

To właśnie one nadawały ton rywalizacji. Obie biegły równym tempem. Na kilkaset metrów przed metą skutecznie zaatakowała Jankowska. To ona zwyciężyła z czasem 33:10.52, zdobywając swój czwarty tytuł mistrzowski wśród seniorek. Druga Izabela Paszkiewicz finiszowała z rekordem życiowym 33:14.34. Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Lisowska – 33:42.21. W biegu mężczyzn wygrał Krystian Zalewski z czasem 28:59.88. Wicemistrzem kraju został Szymon Kulka – 29:13.14. Brąz, po świetnym finiszu, zdobył Adam Nowicki – 29:23.35.

materiał: MOK Terespol
tekst: Krystyna Pucer
zdjęcia: Izabela Paszkiewicz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki