Reklama

„Wspólny Świat – większe szanse”. Trwają zapisy do projektu

Stowarzyszenie „Wspólny Świat” prowadzi zapisy osób chętnych do udziału w projekcie  „Wspólny Świat – większe szanse”, który będzie realizowany do 31 grudnia 2020 roku.

W ramach projektu będą realizowane bezpłatne usługi specjalistyczne, w tym diagnozy w kierunku autyzmu. Projekt jest kontynuacją realizowanych na rzecz dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin, specjalistycznych porad w zakresie:

•        lekarza pediatry,
•        psychiatry,
•        specjalisty ds. żywienia,
•         psychologa,
•        logopedy,
•        oligofrenopedagoga,
•        porad prawnych.

Dodatkowo stowarzyszenie zaprasza rodziców oraz rodzeństwo dzieci z autyzmem do udziału w grupach wsparcia. Dzięki dofinansowaniu projektu istnieje możliwość zaoferowania rodzicom i opiekunom osób  z autyzmem wizyt domowych terapeutów  w zakresie sytuacji kryzysowej – mówi Prezes Stowarzyszenia, Anna Chwałek.  

Zajęcia wspierające funkcjonowanie osób z autyzmem w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach oraz interwencje kryzysowe są dedykowane dla rodziców i odpowiednio osób z autyzmem, uczących się w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie ‘Wspólny Świat”.  Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z sekretariatem Stowarzyszenia  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu 509 846 511.

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności” – edycja 2020. Kwota dofinansowania projektu: 79.924 zł.

źródło / grafiki: Stowarzyszenie „Wspólny Świat” 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama