Reklama

Autostrada A2. 2024 rok do Białej Podlaskiej. 2026 rok do granicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zasileniu branży budowlanej kwotą 1,6 mld zł. - Pandemia nie wstrzymała planów inwestycyjnych, a jeszcze do końca tego roku GDDKiA planuje podpisać dziewięć kontraktów na realizację 114 km nowych dróg o wartości 4,8 mld zł. - mówi Minister Andrzej Adamczyk. Jak wygląda na tym tle budowa A2 do wschodniej granicy?

Autostrada A2 to niezmiernie ważna droga czytamy w komunikacie GDDKiA. W 2024 roku dotrzeć nią mamy z Warszawy do Białej Podlaskiej. W latach 2025-2026 do granicy z Białorusią.
Tam gotowe już połączenia drogowe stworzą bardzo wydajny system komunikacyjny w transporcie samochodowym – mówi Andrzej Adamczyk.

W połowie sierpnia został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W marcu GDDKiA zawarła kontrakt na zaprojektowanie i budowę 12 km odcinka między węzłami Kałuszyn i Groszki, który ma być gotowy jesienią 2023 roku. Trwają przygotowania do realizacji kolejnych etapów autostrady A2 od Siedlec do granicy z Białorusią o łącznej długości 95,5 km. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze tej jesieni, a budowa tych odcinków jest planowana na lata 2022-2025.

 

materiał: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. Zastanawia mnie cel przedruków takich informacji. Wszyscy wiedzą że jest to nie realne ale przedrukować dla reklamy można. Przypomniał bym że mamy końcówkę 2020 czyli zostały 3 lata, przetargów nie ma, o projekcie i wykonaniu nawet nie wspomnę. Oczywiście po przykładzie POW należało by dodać planowane opóźnienie końca robot susza lub powódź się znajdzie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama