Reklama

Nowa wystawa malarstwa w Galerii „ES” (zaproszenie)

Galeria ES, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim (ul. Warszawska 37) zaprasza na wystawę malarstwa dwóch artystek z Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki - Haliny Paproty i Beaty Plińskiej. Wernisaż odbędzie się 19 września o godz. 17:00.

Halina Paprota mieszka i pracuje w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Od 2006 roku uczestniczy w zajęciach malarskich MKMS, na początku prowadzonych przez Krzysztofa Stachurskiego a obecnie Andrzeja Szczerbickiego. Inspiracją jej obrazów jest otaczająca nas natura oraz ginąca architektura. Do ich przedstawienia posługuje się różnymi technikami plastycznymi, głównie akrylem, pastelami i linorytem.

Beata Plińska urodzona w Międzyrzecu Podlaskim, zawodowo związana z ochroną zdrowia, uczestniczka amatorskiego ruchu artystycznego. Od siedmiu lat członkini MKMS przy MOK w Międzyrzecu Podlaskim. Brała udział w licznych plenerach malarskich. Swoje prace prezentowała w ramach wystaw poplenerowych, a także w XIV Międzyrzeckich Prezentacjach Plastycznych (2016), w roku 2020 prezentowała swoje prace na wystawie „Pejzaż podlaski” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. W roku 2019 miała miejsce indywidualna wystawa artystki w BCK „Eureka” w Białej Podlaskiej.

 

tekst / grafika: Galeria „ES” w Międzyrzecu Podlaskim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama