Reklama

Trwają przygotowania do II Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Wczoraj odbyło się spotkanie prezydenta i dyrektora Bialskiego Centrum Kultury z dyrektorem artystycznym Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, podczas którego omawiano szczegóły organizacji widowiska. Wydarzenie odbędzie się w bialskim amfiteatrze już 26 września. 

– W amfiteatrze w Białej Podlaskiej trzeba zrobić wszystko od zera. Jest scena, są deski, jest zadaszenie sceny i widowni, ale trzeba podwiesić wszystkie światła, przywieźć scenografię z Warszawy. Będzie to logistycznie i pod każdym innym względem trudna rzecz, ale na pewno wszystko się uda, dlatego, że jestem zachwycony organizacją, jaka była w zeszłym roku i myślę, że i tym razem będzie fantastycznie – zapewnia Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor fundacji Orfeo i reżyser widowiska.

W programie II edycji festiwalu znajdzie się m.in. widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”, które będzie składało się z dwóch części. Usłyszymy podczas niego „Przeboje musicalowe” w wykonaniu m.in. Małgorzaty Długosz i Zbigniewa Maciasa. Wystawiony będzie również spektakl historyczny przygotowany przez „Teatr Słowa” działający przy Bialskim Centrum Kultury.

Już wkrótce podamy więcej szczegółów i pełny program festiwalu. 

 

źródło: UM w Białej Podlaskiej / Fundacja Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego
zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama