Reklama

Mielnik: IV Memoriał Mariusza Gniadka

Na zaproszenie IPA przedstawiciela organizacji służb policyjnych w Białej Podlaskiej Sławomira Jarockiego odwiedziliśmy 4 września Mielnik w Województwie Podlaskim. Tego dnia na świeżo oddanym do użytku kompleksie sportowym MKS Mielnik przeprowadzono IV już Memoriał im. st. sierż. sztab. Straży Granicznej - Mariusza Gniadka - w piłce nożnej. Głównym sponsorem wydarzenia była firma Pronar z Narwi. Już niebawem film z wydarzenia a w nim rozmowy!

W piątek 4 września odbył się IV Memoriał w Piłce Nożnej im. śp. Mariusza Gniadka w Mielniku. Zawody rozpoczęły się od modlitwy przed głazem z tablicą upamiętniającą zmarłego w 2016 roku podczas rozgrywania meczu właśnie na stadionie w Mielniku śp. Mariusza Gniadka. Nic nie zapowiadało tragedii. Trwał mecz. W pewnym momencie Mariusz zasłabł. Wezwano karetkę. Ratownicy rozpoznali zawał serca. Mariusz został przewieziony do szpitala gdzie niestety nie udało się uratować jego życia. Mariusz Gniadek był funkcjonariuszem i związkowcem z Placówki Straży Granicznej w Mielniku.

W tegorocznym turnieju brało udział wzięły drużyny z trzech województw: Podlaskie, Mazowieckie i Lubelskie, w ekipie z Mielnika zagrał m.in. wójt Marcin Urbański.

Turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Organizując memoriał pomysłodawcy chcieli pokazać, że zmarły kolega śp. Mariusz Gniadek będzie zawsze w ludzkiej pamięci a zawody w Mielniku będą wydarzeniem pomocnym w kultywowaniu pamięci o nim. Należy też zaznaczyć, że zawody otworzyła i zakończyła wdowa po śp. MariuszuUrszula wraz z córką Michaliną.

Wierzymy w to, że turniej wpisze się na stałe w nasz kalendarz cyklicznych imprez sportowych i będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem i uznaniem. – powiedział przewodniczący ZT NSZZ FSG w Mielniku, Jarosław Szymański.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Terenowy NSZZ FSG w Mielniku przy wsparciu finansowym Zarządu Głównego NSZZ FSG, Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej a w szczególności strategicznego sponsora jakim jest firma Firma Pronar. Swoje zrobiła też gościnna Ziemia Mielnicka, w organizację wydarzenia włączył się MKS Mielnik, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku i Urząd Gminy w Mielniku! Zapraszamy za rok!

materiał: Radio Biper Mielnik
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama