Reklama

Festiwal bluesowy w amfiteatrze (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 13 września 2020
, godz. 16:00
To będzie nie lada atrakcja. W najbliższą niedzielę 13 września o godz. 16 Biała Blues Festival powróci do zadaszonego amfiteatru. Festiwal wymyślony przez szefa Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego od lat jest wizytówką kulturalną Białej Podlaskiej i jednym z najpopularniejszych festiwali tego typu na ścianie wschodniej Polski.

Tym większa gratka dla fanów, by wziąć w nim udział i podziwiać zaproszonych artystów. W tym roku będą nimi: grupa Hard Times wzmocniona o skrzypka Jana Gałacha, Magda Piskorczyk z zespołem oraz międzynarodowa formacja Gary Moore Tribute Band. Organizatorem imprezy jest Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. Patronat honorowy sprawuje prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, a dyrektorem festiwalu: Jarosław Michaluk. Wsparcie finansowe imprezy: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Urząd Miasta Biała Podlaska, STOART, ZAiKS i sponsorzy prywatni. Najbliższa edycja festiwalu będzie poświęcona pamięci Jimiego Hendrixa w 50.rocznicę śmierci Zapowiada się kilka godzin mocnego grania.

13. Międzynarodowy Biała Blues Festival (zaproszenie) <<==>> LINK

Hard Times to czterech gentlemanów z Krakowa grających nieco folku i bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Płyta „Siedem” stanowi trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu. Tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku. „Siedem” zdobyła tytuł „Płyty Roku 2017”, a Łukasz Wiśniewski tytuł „Wokalisty Roku 2017” w ankiecie „Blues Top” czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Zespół zagra w składzie: Łukasz Wiśniewski– śpiew, harmonijka, ukulele, gitara akustyczna, darbuka, Piotr Grząślewicz– gitara akustyczna, irlandzkie bouzouki, Grzegorz Bąk– gitara basowa, ukulele basowe, Jan Gałach – skrzypce elektryczne, skrzypce akustyczne, cajon.

Magda Piskorczyk to postać doskonale znana bialskim fanom z poprzednich koncertów w naszym mieście. wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie była nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej Fryderyk. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Wydała 6 płyt. W amfiteatrze zagrają z nią: Bartosz Kazek – perkusja; Jędrzej Weber – gitary i Adam Rozenman – perkusjonalia.

Gość z Wielkiej Brytanii Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. Jackowi towarzyszyć będą na s cenie świetni muzycy polscy. Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi.

Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji. Obok Gorczycy pojawi się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy. Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor i producent. Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu „Mam Talent” gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Pizzerii „Roma” ul. Brzeska 1 tel. 781 554 553 , Kawiarnia Coffeelove, Plac Rubina 11-14 tel.693 890 281, Sklep Muzyczny „Music Audio” ul. Janowska 11 tel.83/342 57 47 oraz online na https://niezla-sztuka.pl/.

tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Archiwum BSJ
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama