Reklama

Dorohusk: Papierosy w lokomotywie pociągu towarowego

- Funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku udaremnili przemyt blisko pół tysiąca paczek papierosów. - Papierosy ukryte były w lokomotywie pociągu towarowego.

Z uwagi na pandemię i ograniczenia w przekraczaniu granicy – od kilku miesięcy zawieszone jest kursowanie międzynarodowego pociągu osobowego relacji Kijów – Warszawa, popularnie zwanego „przemytnikiem”. Nie oznacza to jednak, że nie są podejmowane próby wwozu do Polski nielegalnych towarów.

Ostatnio funkcjonariusze celno-skarbowi z Dorohuska znaleźli papierosy z ukraińskimi znakami akcyzy w lokomotywie pociągu towarowego. Wyroby akcyzowe ukryte były w luku konstrukcyjnym dachu oraz w przestrzeni pomiędzy kanałem technicznym a podłogą. W sumie ze skrytek funkcjonariusze wydobyli 430 paczek papierosów czterech różnych marek. Ich rynkowa wartość to ponad 6 tys. zł.

Do próby przemytu przyznali się maszyniści składu. Nielegalny towar mieli zamiar sprzedać w Polsce. Mężczyźni ukarani zostali mandatami w kwocie 5,1 tys. zł i 4,7 tys. zł.materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama