Reklama

Projekty Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej – przypominamy!

Informujemy, że mieszkańcy Białej Podlaskiej do 7 września papierowo, a do 10 września elektronicznie, mogą głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Każdy z projektów ma swoje plusy i jest istotny dla polepszenia komfortu życia większej bądź mniejszej grupy mieszkańców to jednak dziś zachęcamy do głosowania na projekt nr 5 (projekt „mały”), który został zgłoszony przez jednego z członków Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej - Romana Laszuka, i którego celem jest zorganizowanie koncertu charytatywnego na rzecz Stowarzyszenia „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej. Żeby jednak było sprawiedliwie, w materiale prezentujemy całą listę projektów Budżetu Obywatelskiego na które obecnie można oddać swoje głosy poparcia!

Głosować można przez stronę: https://bo.bialapodlaska.pl/

Lista projektów do Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska na rok 2021, które zakwalifikowały się do głosowania.

PROJEKTY DUŻE

nr 1. – Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Akademickiej II etap
Kontynuacja zwycięskiego projektu z roku 2019 wpisująca się w koncepcję rozbudowy sieci ścieżek rowerowych (docelowo połączenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Akademickiej z ul. Warszawską). Odcinek od ul. Sygietyńskiego do ul. Glinki

nr 2. – „Aktywna Biała ” -streetball, workout park, golbox boisko dla najmłodszych
Boisko do street basket z nawierzchnią polipropylenową i ogrodzeniem, street worout park, golbox dla najmłodszych oraz zagospodarowanie terenu małą architekturą przy ul. Na Skarpie

nr 3. – SKATEPARK przy ul. Świerkowej
Miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych. Kompleks od lat wyczekiwany w naszym mieście. Projekt uzupełnia infrastrukturę sportowo-rekreacyjną zrealizowaną w ramach BO w latach ubiegłych.

nr 4. – Poprawa infrastruktury na osiedlach wielorodzinnych na terenie miasta
Remonty chodników przy ul. Spółdzielczej i Artyleryjskiej, miejsca postojowe przy ul. Na Skarpie i wzdłuż ul. Piaskowej.

PROJEKTY MAŁE:

nr 5. – „Nasz Wspólny Świat” koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej
Koncert integracyjny dla mieszkańców miasta Biała Podlaska. Zabawy, konkursy z nagrodami.

nr 6. – Modernizacja chodnika przy ul. Na Skarpie
Remont istniejącego chodnika przy ul. Na Skarpie przy posesjach 16-26

nr 7. – Przebudowa ul. Małej oraz wymiana oświetlenia i nagłośnienie hali sportowej SP 3
Przebudowa ul. Małej w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły oraz korzystających z zaplecza sportowego SP 3. Wymiana oświetlenia oraz nagłośnienie hali sportowej, siedziby klubu sportowego „Olimpia”, który osiąga wiele sukcesów na szczeblu krajowym, oświetlenie umożliwi organizację rozgrywek na najwyższym poziomie, w których uczestniczą nasi mieszkańcy jako zawodnicy, obsługa zawodów i kibice.

nr 8. – Budowa parkingu i oświetlenia wraz z dostępem do drogi publicznej dla budynków Terebelska 45A, 47, 47C
Budowa parkingu wraz z oświetleniem dla budynków Terebelska 45A, 47, 47C

nr 9. – Parking przy ul. Langiewicza przy Społecznej SP im. Henryka Sienkiewicza
Budowa parkingu przy ul. Langiewicza naprzeciwko Społecznej Szkoły Podstawowej

nr 10. – Historia Bialskiego Lotnictwa – mural i izba pamięci
Stała wystawa upamiętniająca tradycje lotnicze regionu przy ulicy Sidorskiej 23. Na zewnątrz powstanie mural o tematyce lotniczej oraz postument z symbolem lotnictwa – śmigłem samolotowym. Mural będzie nawiązywał do tradycji lotniczych ziemi Bielskiej poczynając od Czesława Tańskiego poprzez Podlaską Wytwórnię samolotów aż do czasów powojennych obejmujących działalność Dęblińskiej Szkoły Orląt. Wnętrze zostanie urządzone zgodnie z zasadami nowoczesnych ekspozycji. Izba pamięci będzie od opieką Muzeum Południowego Podlasia.

nr 11. – Rozbudowa strefy rekreacyjnej „Janowska ARENA” poprawa warunków bytowych mieszkańców osiedla
Poprawa dostępności do terenów rekreacyjnych poprzez utwardzenie terenu i dojazdu do boiska i placu zabaw.

nr 12. – Aktywny Senior -warsztaty rozwijające pamięć i koncentrację
Zajęcia mają na celu poprawę pamięci, wyobraźni i koncentracji seniorów oraz uświadomienie roli emocji w procesie zapamiętywania. Uczestnicy warsztatów usprawnią umiejętność kreatywnego myślenia oraz poznają nowe metody zapamiętywania.

nr 13. – Rozbudowa boiska wielofunkcyjnego ul. Rewakowicza
Rozbudowa boiska wielofunkcyjnego poprzez ogrodzenie, oświetlenie, monitoring, urządzenia zabawowe i siłowni, wykonanie bieżni.

nr 14. – Remont nawierzchni asfaltowej ul. Zygmunta Starego
Remont nawierzchni asfaltowej ul. Zygmunta Starego na odcinku od ul. Anny Jagiellonki do ul. Radziwiłłowskiej. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszego, rowerowego oraz samochodowego.

nr 15. – Ulica Długa bez mandatów
Miejsca postojowe przy ul. Długiej na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Podleśnej. Projekt ma na celu udrożnienie tego odcinka drogi dając równocześnie możliwość bezpiecznego zaparkowania pojazdu, płynnego ruchu ulicznego oraz swobodnego wyjazdu z parkingu kościelnego.

nr 16. – „Teraz będziemy razem inaczej” – pomagamy dzieciom i młodzieży z miasta Biała Podlaska
Na terenie miasta są 54 rodziny zastępcze, które pod opieką mają 87 dzieci. Projekt obejmuje ich wsparcie poprzez organizację specjalistycznej konferencji dla rodzin nauczycieli, wolontariuszy, 2 turnusów terapeutycznych, konsultacji dla rodziców, grupy wsparcia dla rodziców oraz cykl audycji w lokalnych mediach prezentujących możliwości pracy z dziećmi i młodzieżą w oparciu o zaufanie.

nr 17. – Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK – rozbudowa
Kontynuacja zwycięskiego projektu z roku 2018 wpisująca się w koncepcję rozbudowy terenu rekreacyjnego przy ul. Świerkowej

nr 18. KREATYWNI W AKCJI – naukowy plac zabaw
Urządzenia naukowe i sensoryczne pobudzające kreatywność, logiczne myślenie i wiele innych umiejętności m.in. czyja to twarz, koło optyczne, film animowany, głuchy telefon, peryskop, eko-memory. Każde urządzenie z opisem działania danego eksponatu. Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców do mądrej zabawy na świeżym powietrzu plac będzie dostosowany do osób w różnym wieku oraz osób z niepełnosprawnością, które często są wykluczone z możliwości korzystania z tego typu atrakcji.

nr 19. – „Leśny zakątek” – edukacyjna ścieżka przyrodniczo-rekreacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym
Budowa ścieżki edukacyjno-przyrodniczej gdzie użytkownicy odwiedzają przystanki: poznajemy grzyby, drzewa wokół nas, zwierzęta leśne. Będą odkrywać elementy świata przyrody poprzez gry logiczne oraz rozwijać sprawność ruchową korzystając z urządzeń: skocznia Leśne rekordy, Wieża wspinaczkowa gajowego, huśtawka Bocianie gniazdo. Leśna foto ścianka do robienia zdjęć pamiątkowych.

nr 20. – Modernizacja parkingu oraz terenów zielonych – podwórko między blokami przy ul. Piłsudskiego 45 i 47 Wykonanie chodników, utwardzenie terenu, uporządkowanie zieleń, mała architektura, urządzenia zabawowe i siłownia zewnętrzna.

tekst: Anna Wardak-Zozula Bialskopodlaska Izba Gospodarcza / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama