Reklama

Tuczna: Uwaga! NFZ ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane osobowe

Do Delegatury Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białej Podlaskiej dotarła niepokojąca informacja o działaniach osoby z Lublina, podającej się za lekarza, która chce wyłudzić dane osobowe. Sprawa dotyczy pacjentów zapisanych do NZOZ Ośrodek Zdrowia w Tucznej, który realizuje w ramach umowy z Funduszem, świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej.

Oszust dzwoni do pacjentów, informując ich, że przychodnia ta jest zamknięta, proponuje pomoc w formie wystawienia recepty, wcześniej wypytując o schorzenia pacjenta. Wystawienie recepty warunkuje  przekazaniem mu danych osobowych pacjenta.

Telefony od osoby podającej się za lekarza z Lublina otrzymały 3 osoby w wieku od 54 do 76 lat.

NZOZ Ośrodek Zdrowia w Tucznej nie jest zamknięty. PRZYJMUJE PACJENTÓW, lekarze przepisują swoim pacjentom recepty na leki.

– Chciałabym uczulić mieszkańców Tucznej i okolic i prosić ich o szczególną  ostrożność. Prosimy, przede wszystkim osoby starsze o nieprzykazywanie telefonicznie jakichkolwiek danych osobowych nieuprawnionym osobom – mówi  Małgorzata Bartoszek, Rzecznik Prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. 

 

źródło: Małgorzata Bartoszek, Rzecznik Prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama