Reklama

Włodawa: Rok szkolny rozpoczął się także za więziennymi murami

Łącznie 261 osadzonych z jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego rozpoczyna naukę za więziennymi murami. Pracę ze słuchaczami prowadzić będzie łącznie 30 nauczycieli.

Przy 2 z 8 jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego działają Centra Kształcenia Ustawicznego .

Przy Zakładzie Karmy w Opolu Lubelskim funkcjonuje ono od 2009 roku zaś przy Zakładzie Karnym we Włodawie od 2012 roku. Nowy rok szkolny rozpoczyna się w wyjątkowych okolicznościach, inaczej niż do tej pory. Funkcjonowanie szkoły oraz codzienne prace porządkowe odbywać się będą przy zachowaniu właściwego reżimu sanitarnego.

Zakład Karny Opole Lubelskie
W dniu dzisiejszym 128 osadzonych rozpoczęło naukę w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Opolu Lubelskim. Nauczanie realizowane jest w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych (3 klasy) oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych (4 klasy). W roku szkolnym 2020/2021 będą odbywały się następujące kursy kwalifikacyjne: kurs krawiec, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz kucharz. Pracę ze słuchaczami prowadzić będzie grono nauczycielskie składające się z 15 nauczycieli i Dyrektora CKU.

Zakład Karny we Włodawie
Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęło 133 osadzonych, którzy będą się uczyć w szkole podstawowej w zakresie 7 klasy, liceum ogólnokształcącym oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych kształcących w zawodzie stolarz i betoniarz-zbrojarz (2 klasy). Pracę ze słuchaczami prowadzić będzie grono nauczycielskie składające się z 15 nauczycieli, Dyrektora CKU oraz sekretarza szkoły.

Wspólna praca kadry pedagogicznej w Centrach Kształcenia Ustawicznego oraz kadry jednostek umożliwi osadzonym zdobycie i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, a tym samym pozwali zwiększyć szansę na znalezienie zatrudnienia po wyjściu na wolność.

materiał: Okręgowa Służba Więzienna w Lublinie
tekst: kpt. Edyta Radczuk Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama