Reklama

Park Sztuki 2020 w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 11 września 2020
, godz. 17:00
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Galeria Podlaska serdecznie zapraszają na tegoroczną edycję imprezy artystycznej pn. „Park Sztuki”, której celem jest prezentacja działań artystycznych w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-13 września. Swoje prace wystawi 9 artystów.

Oficjalne otwarcie 11 września (piątek) o godz. 17:00 w centrum parku.

UCZESTNICY PARKU SZTUKI

  • Sławomir Matyjaszewski, Lublin Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i UMCS Wydział Artystyczny w Lublinie, dyplom w 1999 r. Prezentuje instalację pt. „Szpulki — przestrzenne obiekty rysunkowe”. 
  • Andrzej Męczyński, Międzyrzec Podlaski Absolwent ASP w Poznaniu, dyplom z malarstwa w 2006 r. Prezentuje obiekt pt. „Latawiec”. 
  • Ryszard Litwiniuk, Warszawa Absolwent ASP w Gdańsku, dyplom z rzeźby w 1992 r. W latach 1998-2013 mieszkał i tworzył w Kanadzie. We współpracy z Ewą Suprun (malarka, fotograf) prezentuje instalację interaktywną pt. „Sztuka, której nie ma”.
  • Patryk Pykacz, Biała Podlaska Student II st. Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na UMCS w Lublinie. Prezentuje instalację/performance pt. „Edyp”. 
  • Marian Stępak, Toruń Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, dyplom z malarstwa w 1983 r. Obecnie pracownik macierzystej uczelni na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prezentuje performance pt. „Wspomnienie” oraz wykład nt. „Identyfikacja i odrealnienie przedmiotu w performance”.
  • Tomasz Sudoł, Świnoujście Absolwent ASP w Poznaniu. Tworzy w obszarze instalacji, scenografii, rysunku, ilustracji, form użytkowych. Prezentuje instalację pt. „Talerze”. 
  • Angelika Wojas, Bochnia Absolwentka m.in. Liceum Plastycznego w Wiśniczu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Wydział Sztuki. Obecnie studentka ASP we Wrocławiu (malarstwo). Prezentuje instalację/działanie pt. „Mural efemeryczny”. 
  • Karolina Zielazek-Szeska, Poznań Absolwentka ASP w Poznaniu, Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz Edukacja Artystyczna. Prezentuje instalację pt. „Ziemia jałowa”. 
  • Tomasz Zjawiony, Łódź Absolwent ASP w Łodzi 2018 r. Aktualnie student ASP w Krakowie na kierunku malarstwo. Prezentuje obiekt pt. „Kokon”. 

 

źródło / plakat:  Galeria Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama