Reklama

Krucza z chodnikiem i ścieżką rowerową! (galeria)

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na budowę ścieżki rowerowej i chodnika na ulicy Kruczej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podleśną do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia, w sumie to około 310 metrów ścieżki i około 310 metrów chodnika. Trakty pieszo - jezdne przy ulicy Kruczej powstaną w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Powstający fragment ścieżki i chodnika pozwoli domknąć istniejący już odcinek drogi dla rowerów w Kruczej z trasą rowerową w Podleśnej. Brakowało tu plomby chodnikowo-ścieżkowej.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-Drom” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej, przy ulicy Metalowej.

Zamówienie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Na przedmiot umowy składa się następujący zakres rzeczowy robót:
a) budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej,
b) budowa chodnika o nawierzchni z kostki betonowej ,
c) budowa zjazdów na posesje

Wartość inwestycji: 323 tysiące 172 złote

 

tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik UM Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama