Reklama

Za kilka dni przejdziemy i przejedziemy nowymi mostkami przez Krznę (galeria)

Był luty 2020 roku. Dokładnie 11 lutego gdy w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prezydent Michał Litwiniuk podpisał z przedstawicielami konsorcjum firmy Optem Sp. z o.o. z Gdańska umowę na modernizację kładek dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Krzną na przedłużeniu ul. A. Mickiewicza i ul. Kąpielowej.

Będą to ciągi pieszo-rowerowe o szerokości półtora metra w miejscu dotychczas istniejących kładek, ale od wielu lat wyłączonych z użytku. Kwota na jaką zawarliśmy umowę to niespełna 700 tys. zł. Warto zauważyć, że jest to kwota bardzo korzystna z punktu widzenia budżetu naszego miasta dlatego, że pozostałe dwie oferty, jakie zostały złożone w tym przetargu, przekraczały tę najkorzystniejszą ofertę o blisko milion i ponad milion złotych. Po zweryfikowaniu ofert okazało się również, że wyłoniony przez nas wykonawca dysponuje najlepszym sprzętem do wykonania tego zadania – wyjaśnia prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Modernizacja kładek jest kolejnym etapem projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Łączna wartość projektu to aż blisko 29 mln zł zł z czego 15 mln zł pochodzi z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

wcześniejszy materiał na temat kładek:
Biała Podlaska: Zmodernizują dwie kładki na rzece Krznie (film) <<==>> LINK

Kładka Mickiewicza

Kładka Kąpielowa

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama