Reklama

Kryminałki: Tymczasowy areszt dla 61-letniego multirecydywisty

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 61-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku na terenie miasta. „Amator cudzego mienia” wpadł na gorącym uczynku zdarzenia. 61-latek zarzuty usłyszał w warunkach multirecydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o włamaniu do niezamieszkałego domu. Do zdarzenia doszło na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w budynku założony jest alarm. Dzięki temu powiadomiony został, że ktoś znajduje się w jego wnętrzu. Gdy na miejscu informacje te potwierdziły się, właściciel poinformował Policję, uniemożliwiając nieznajomemu ucieczkę. Policjanci zatrzymali amatora cudzego mienia. Okazało się, że jest to znany funkcjonariuszom 61-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie drobne narzędzia i łom oraz puste torby. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie rozmowy z policjantami zatrzymany oświadczył, że myślał iż budynek nie jest przez nikogo użytkowany. Twierdził, że wszedł do środka, gdyż sam chciał z niego skorzystać.

W weekend Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 61-latka najsurowszy środek zapobiegawczy- tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama