Reklama

Reklama

L.A. Project na Placu Wolności (galeria)

Czas letniej kanikuły odchodzi powoli w przeszłość. Na finał muzycznego lata zagrała w piątek bialska grupa L.A. Project i był to zdecydowanie najciekawszy akcent sierpnia. Przed koncertem prezydent miasta Michał Litwiniuk gorąco podziękował pomysłodawcy cyklu imprez Januszowi Maleńczukowi i realizującej stronę techniczną ekipie Bialskiego Centrum Kultury za trud i zaangażowanie. To dzięki nim przez Plac Wolności przewinął się tłum ludzi. Koniec kulturalnego lata nie oznacza bynajmniej rozstania z kulturalnymi potrzebami mieszkańców. Jak zapewnił prezydent Litwiniuk, we wrześniu czeka bialczan kilka ciekawych imprez, w tym dwa koncerty związane z festiwalem muzycznym im. Bogusława Kaczyńskiego, przygotowane przez artystów Fundacji Orfeo.

Posłuchaj ważnego spotu:

Potem scena przeszła we władanie wspomnianej na wstępie grupy. Adrian Litewka znany jest dobrze bialskim fanom jako wokalista o ciekawej barwie głosu, dobrej artykulacji i nietuzinkowej interpretacji. Kiedyś udzielał się w zespołach Chwilka i Brevis. Dziś śpiewa na własne konto. Udało mu się przekonać grono przyjaciół, którym muzyka sprawia równą jemu przyjemność. Jako L.A. Project wystartowali przed dwoma laty. Do tej pory oprócz Białej Podlaskiej można ich było usłyszeć w Międzyrzecu Podlaskim i Łomazach. Litewka i przyjaciele trzymają się melodyjnego pop- rocka, a więc nurtu łatwo przyswajalnego przez szeroki krąg odbiorców.

Podczas piątkowego koncertu wykonali 14 utworów. W zdecydowanej większości były to covery znanych i lubianych artystów m.in. Budki Suflera, Braci, Piaska i De Mono. Miłym zaskoczeniem okazały się światowe szlagiery w tym: „Corazon Espinado” Santany i „Keyleigh” Marilllion. Nie zabrakło też autorskich piosenek Litewki: „Podróż do gwiazd” i „Popatrz w oczy innej”. Wokalista śpiewał je z dużą klasą, co skłaniało licznie zgromadzoną publiczność do aplauzu. Nie zabrakło nawet migających światełek w czasie wykonywania nastrojowych ballad. Koncert L.A. Project stworzył obecnym na Placu Wolności atmosferę beztroskiej zabawy i to był jego największy atut. Zespół wystąpił w następującym składzie: Adrian Litewka – śpiew, Wiola Majewska i Ewa Chwedoruk – chórki, Artur Ryn – gitara basowa, Wojciech Zaremba – bębny oraz Marek Kowalczyk i Łukasz Sokołowski – gitary. Muzykom wypada życzyć, by następne koncerty były równie udane.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama