Reklama

Nagrody Biznesowe przyznane! (galeria)

8. edycja konkursu, w którym Bialskopodlaska Izba Gospodarcza przyznaje swoją nagrodę biznesową przedsiębiorcom i firmom, ale też innym podmiotom, które wyróżniają się swoją działalnością, kreatywnością, a przede wszystkim skutecznością i imponującymi efektami swojej pracy zorganizowana została z wielkim finałem właśnie dziś - 27 sierpnia 2020r.. Dziś swoje pięć minut i powód do dumy a jak sami podkreślali w rozmowach również impuls do kolejnych wyzwań i dalszego rozwoju mieli szefowie, prezesi i współpracownicy takich firm jak: Spółka KT&M Twarowski Developer, Zakład Wyrobów Wędliniarskich "Wysokie" oraz Firma Usługi Gastronomiczne "Diana". W sposób specjalny, Odznaką „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” wyróżniono byłego prezesa BPIG Eugeniusza Izdebskiego! Niebawem film z finału konkursu na kanale Biper TV!

Nagroda Biznesowa Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej stała się już swoistym symbolem takich właśnie przedsięwzięć podejmowanych na terenie powiatu bialskiego, w samej Białej Podlaskiej, odbijających się bardzo często echem i zdobywających uznanie w całym kraju oraz za granicą. Inicjatywa przyznawania nagrody, typowania i promocji najlepszych z najlepszych w dziedzinie gospodarczej staje się szczególnie ważne w skali lokalnej i regionalnej, impuls otrzymania bialskopodlaskiej nagrody wpływa coraz częściej również na odbiór wizerunku firmy także na rynku ogólnokrajowym. Coraz częściej też, ta działalność bialskopodlaskich firm koncentruje się nie tylko na biznesie samym w sobie, ale też na jego społecznej odpowiedzialności. Również i ten argument mocno punktował podczas przyznawania tegorocznych tytułów.

Organizatorem wydarzenia byli członkowie Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej na czele z prezesem Grupy Horeglad – Leszkiem Horegladem. Współorganizatorami i patronami – Prezydent Miasta Biała Podlaska – Michał Litwiniuk oraz Starosta Powiatu Bialskiego – Mariusz Filipiuk. Podczas dzisiejszej ceremonii prezydenta miasta reprezentował zastępca prezydenta – Maciej Buczyński, zaś Starostwo Powiatowe Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych oraz Daniel Dragan, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Partnerem Nagrody Biznesowej BPIG jest od lat Bank Spółdzielczy wraz z prezes banku Heleną Wasilewską, którą podczas ceremonii reprezentował Krzysztof Grzeczyński, a sponsorami wyróżnienia są Grupa Horeglad (jednocześnie podczas VII edycji konkursu – laureat nagrody w kategorii „Przedsiębiorca roku”) oraz firma Wipasz S.A. (laureat w VII edycji – Lider Przedsiębiorczości).

Podczas otwarcia ceremonii dokonanego przez Gabrielę Kuc-Stefaniuk gorąco powitano członków BPIG, a szczególnie gorąco, sprawującego funkcję prezesa BPIG do roku 2019 Eugeniusza Izdebskiego – prezesa Budomex Biała Podlaska.

8. edycja konkursu, Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej miała miejsce w gościnnym Hotelu Dukat, którego właściciele zadbali o wszelkie procedury bezpieczeństwa.

Nagroda Biznesowa BPIG przyznana została w trzech kategoriach: „Innowacyjna firma”, „Lider przedsiębiorczości”, „Przedsiębiorca roku”.
O jej przyznaniu zdecydowała Kapituła w składzie: Michał Litwiniuk prezydent Miasta Biała Podlaska, Mariusz Filipiuk Starosta Bialski, Helena Wasilewska prezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej, Członkowie Rady BPIG: Barbara Chwesiuk, Jarosław Łepecki, Waldemar Malesa oraz prezes Leszek Horeglad.

Tytuł „Innowacyjna Firma” otrzymała: Spółka KT&M Twarowski Developer
Bialska firma rodzinna z tradycjami budowlanymi. Nagrodę odebrali Krzysztof Twarowski i Kamil Twarowski.


Wielkim wsparciem dla rozwoju spółki jest wiedza i wieloletnie doświadczenie w budownictwie seniora rodu Krzysztofa Twarowskiego. Firmą zarządzają rodowici bialczanie – wyznając zasadę „Dobre, bo bialskie”. KT&M to gwarancja najlepszej jakości wykonania inwestycji. A gwarancję tą zapewniają firmy lokalne, z którymi współpracują: Firma braci Tarań, która jest motorem napędowym postępu inwestycji, Grupa Horeglad, Krzyś Dach, Elektra, BiaStal, OK!no i MixBud.
Dajemy pracę wielu ludziom, dbamy o bezpieczeństwo i komfort pracy na naszych inwestycjach. Nasze priorytety to indywidualne podejście i zadowolenie klienta, stąd utworzenie profesjonalnego biura promocji i sprzedaży nieruchomości. Jesteśmy dumni z naszego miasta. – wspólnie zapewniają Twarowscy.
KT&M wspiera lokalny sport – serce właścicieli firmy jest przy piłce nożnej, dlatego wybrali TOP54 i klub sportowy Podlasie. Promują Białą Podlaską poprzez prezentację realizowanych inwestycji oraz aktywność na portalach społecznościowych.

Tytuł „Lider przedsiębiorczości” otrzymała firma „Wysokie”
Nagrodę odebrali Karolina Wysokińska i Michał Kot.


Zakład Wyrobów Wędliniarskich Wysokie s.c. znajduje się w Rogoźnicy Kolonia, w gminie Międzyrzec Podlaski. Firma zajmuje się produkcją wyrobów wędliniarskich-swojskich, tworzonych tylko na bazie naturalnych składników, wędzonych tradycyjnym sposobem w wędzarniach opalanych drewnem olchowym i dębowym.
Od niedawna zajmujemy się, spełniając prośby klientów i trafiając w ich gusta smakowe, także produkcją wyrobów garmażeryjnych, które również są ręcznie robione z naturalnych składników, według domowych receptur. – zapewnia Karolina Wysokińska.
Zakład Wysokie działalność rozpoczął 1 kwietnia 2015 roku i od tego momentu systematycznie rozwija się. Do końca 2016 roku sprzedaż była prowadzona tylko w 2 punktach własnych: sklepy w Białej Podlaskiej oraz przy zakładzie. W tym czasie Wysokie zatrudniało 9 osób.
Od 2017 roku ruszyła rozbudowa zakładu podzielona na 2 etapy.
Pierwszy etap to inwestycja, która wyniosła 1 mln 700 tys zł, dzięki czemu powiększona została moc produkcyjna, rozbudowano pomieszczenia rozbioru mięsa i przyjęcia surowca, jednocześnie dobudowano sklep i rozbudowano część biurową. Pierwszy etap rozbudowy zakończono i oddano do użytku w maju 2018 roku.
Drugi etap rozwoju firmy obejmował rozbudowę całego zakładu poprzez dwukrotne zwiększenie jego powierzchni. Ponownie rozbudowana została produkcja, wędzarnie, chłodnie, pomieszczenia związane z dystrybucją wędlin, pomieszczenia gospodarcze, myjnia samochodowa, nowe szatnie dla pracowników, stołówka oraz powstała linia produkcji garmażeryjnej. To po drugim etapie udało się uzupełnić portfolio ofertowe Wysokiego o wyroby garmażeryjne. Stara część zakładu doczekała się w tym czasie gruntownego remontu, jednocześnie zakupiono nowe maszyny niezbędne do produkcji. Koszt realizacji drugiego etapu wyniósł 4 mln 800 tys zł.
W latach 2017 – 2019 Wysokie otworzyło pięć nowych sklepów firmowych od Białej Podlaskiej po Warszawę.
W bieżącym roku udało się uruchomić instalację fotowoltaiczną. Obecnie firma zatrudnia 48 osób. Zakład posiada 9 samochodów firmowych typu chłodnia, we flocie Wysokiego znajdują się również pojazdy przystosowane do handlu obwoźnego. Towar dostarczany jest do sklepów firmowych i sklepów współpracujących. W tym roku otwarto już dwa kolejne nowe sklepy firmowe: w Grójcu i Warszawie.

Tytuł „Przedsiębiorca Roku” otrzymała Firma Usługi Gastronomiczne „Diana”.
Nagrodę odebrali właściciele Diany, Mirosława Ładniak i Arkadiusz Ładniak.


Diana to firma z tradycjami, ciesząca się zaufaniem mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic od prawie 20 lat.
Z roku na rok staramy się rozwijać firmę, tak aby świadczyć kompleksowe usługi gastronomiczne i spełniać oczekiwania naszych klientów. W roku 2014 zrealizowaliśmy dużą inwestycję, powstał Dworek Diana cieszący się również dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta oraz powiatu. W międzyczasie dostarczaliśmy wyżywienie do gminy Zalesie, gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Biała Podlaska. Ponadto dostarczamy catering do 8 przedszkoli w mieście Biała Podlaska. – mówi Mirosława Ładniak.
Diana nie próżnowała też w 2017 roku. Wtedy to powstał nowy obiekt w Porosiukach 73c dostosowany do obecnych standardów oraz wyposażony w urządzenia najlepszych marek dostępnych na rynku dla działalności gastronomicznej.
Dbamy o to, by nasza działalność cały czas się rozwijała – inwestujemy w nowoczesny sprzęt i najnowsze rozwiązania technologiczne, które usprawniają produkcję oraz poprawiają jakość naszych wyrobów. Cały czas staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów i rozszerzać zakres naszej działalności. – informuje Arkadiusz Ładniak.
Niezmiennie Diana inwestuje w rozwój zawodowy swoich pracowników których z roku na rok systematyczne przybywa. Przedmiotem działalności „Przedsiębiorcy Roku 2019” jest produkcja posiłków, wyrobów cukierniczych, garmażeryjnych, posiłków dietetycznych, wędlin, usługi cateringowe, organizacja wesel oraz innych imprez okolicznościowych, prowadzenie restauracji. Diana rozwija się dynamicznie. Z tego rozwoju korzyści czerpie region bialski. Diana stara się brać czynny udział w życiu mieszkańców Białej Podlaskie i okolic oraz wspierać najróżniejsze przedsięwzięcia, oraz akcje takie jak Szlachetna Paczka, Dzień Wcześniaka, imprezy i akcje w bialskich organizacjach, przedszkolach, szkołach czy domach dziecka.

Nie zapomniano o byłym wieloletnim prezesie Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej – Eugeniuszu Izdebskim!
Eugeniusz Izdebski to najbardziej rozpoznawalny przedstawiciel bialskiego biznesu. Współtworzył i rozwija przedsiębiorstwo PW BUDOMEX, które z lokalnej firmy budowlanej przekształciło się w ogólnopolską firmę deweloperską. Eugeniusz Izdebski jest członkiem założycielem Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Od początku jej istnienia był wiceprezesem a od września 2003 r. do listopada 2019 roku był prezesem BPIG. Autentyczny samorządowiec o ogromnym autorytecie w środowisku przedsiębiorców i uznaniu u przedstawicieli władz samorządowo-administracyjnych. Działalność biznesową prowadzi z zachowaniem najwyższych standardów etycznych, a jego rzetelność w biznesie jest powszechnie znana w środowisku bialskich przedsiębiorców.
Eugeniusz Izdebski jest przedstawicielem BPIG w Krajowej Izbie Gospodarczej oraz reprezentuje bialskich przedsiębiorców w Komitecie Monitorującym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Był członkiem Rady ds. Rozwoju Gospodarczego przy Prezydencie Miasta Biała Podlaska. W sposób zasadniczy osoba Eugeniusza Izdebskiego wpływa na pozycję Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej i jej oddziaływanie na warunki prowadzenia działalności gospodarczej w regionie. Poprzez jasne określanie celów i konsekwencję w działaniu przyczynia się do utrzymania przez BPIG atrakcyjności dla członków i przydatności organizacji dla całego środowiska lokalnych przedsiębiorców .


Funkcje społeczne które na przestrzeni lat pełnił Eugeniusz Izdebski:
– Członek Zarządu Miasta Biała Podlaska w latach 1990-1994
– Radny dwóch kadencji Samorządu w latach 1990-1998
– Radny Wojewódzkiego Sejmiku Samorządowego
– Wiceprezes i Prezes BPIG w latach 1990-2019
Przebieg pracy zawodowej Prezesa Eugeniusza Izdebskiego:
1979-1987 RDP w Białej Podl.
1987-1992 WPBK w Białej Podl. z-ca Dyrektora
1992-1997 PW BUDOMEX Sp. z o.o. z-ca Prezesa
1997- nadal PW BUDOMEX Sp. z o.o. – Prezes

Działalność biznesowa oraz społeczna Eugeniusza Izdebskiego pozostawi trwały ślad w regionie bialskim. Dziesiątki obiektów budowlanych i setki mieszkań wzniesionych przez firmę Budomex oraz wkład intelektualny Eugeniusza Izdebskiego w rozwój powiatu bialskiego zasługują na uhonorowanie Odznaką „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. Taką odznakę postanowił przyznać Izdebskiemu Zarząd Powiatu Bialskiego i Rada Powiatu w Białej Podlaskiej. Odznakę tą wręczył Eugeniuszowi Izdebskiemu podczas ceremonii wręczenia Nagród Biznesowych BPIG za rok 2019 Daniel Dragan, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

——————————————————————–
Bialskopodlaska Izba Gospodarcza (w skrócie BPIG) jest autonomiczną organizacją samorządu gospodarczego. Powstała 5 sierpnia 1990 roku w Białej Podlaskiej z inicjatywy podmiotów gospodarczych regionu. Jest jedną z pierwszych Izb założonych w wolnej Polsce, a także jedną z pierwszych współpracujących z Krajową Izbą Gospodarczą (KIG). Obejmuje swym działaniem obszar powiatu bialskiego i powiatów przyległych.
Naczelnym organem Izby jest Walne Zgromadzenie, w którym biorą udział wszyscy członkowie BPIG. Raz na cztery lata wybierają oni Radę Izby oraz Komisję Rewizyjną. Rada Izby z pośród siebie wybiera prezesa i pozostałych członków prezydium. Obecna kadencja Rady jest ósmą z kolei. Pierwszym prezesem Izby był inicjator i główny jej założyciel nieżyjący już Józef Leszek Zelent, następnym w latach 2000-2003 był Cezary Nowogrodzki, a od 2003 do listopada 2019 roku – Eugeniusz Izdebski. Od listopada 2019 roku funkcję prezesa sprawuje Leszek Horeglad.
W chwili obecnej zarejestrowanych jest 73 Członków w większości z sektora małych i średnich przedsiębiorstw jak również wiodące firmy regionu. Firmy te reprezentują różne działy gospodarki, m.in. przetwórstwo rolne, przemysł lekki, usługi budowlane, handel, transport i bankowość.
Głównym celem Izby jest podejmowanie działań rozwijających przedsiębiorczość, reprezentowanie interesów i wspieranie inicjatyw gospodarczych swoich członków, występowanie w ich imieniu do władz samorządu terytorialnego i państwowych organów administracji.
BPIG zapewniania swoim członkom różnego rodzaju aktualne informacje biznesowe szczególnie z zakresu wsparcia programami unijnymi i bieżących zmian prawa gospodarczego.
BPIG pełni funkcję opiniodawczą w kwestiach związanych ze stanem rozwoju życia gospodarczego regionu, polityki gospodarczej oraz nowych regulacji prawnych. Gromadzi i rozpowszechnia oferty współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi, organizuje misje gospodarcze, targi i wystawy. Zajmuje się działalnością szkoleniową, informacyjną i promocyjną. Integruje lokalnych przedsiębiorców, stanowi platformę wymiany doświadczeń i informacji.
Na prestiż i znaczenie BPIG pracują nieustannie wszyscy jej członkowie oraz liderzy.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk / Anna Wardak-Zozula / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama