Reklama

Rozbudują, odnowią, naprawią i unowocześnią! Parkingi przy Kopernika (film) (galeria)

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał w dniu 25 sierpnia 2020 umowę z Mieczysławem Rutą, prezesem Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej, umowę o wspólnym wykonaniu inwestycji która polegać ma na przebudowie i rozbudowie istniejących miejsc parkingowych wraz z przebudową i udrożnieniem drogi wewnętrznej wzdłuż ulicy Mikołaja Kopernika z wylotem w ulicę Akademicką. Zadanie podzielone zostało na trzy etapy. Pierwszy etap ukończony ma zostać w listopadzie br.

Osiedle Mikołaja Kopernika to jedno z najstarszych osiedli wielorodzinnych w Białej Podlaskiej. Planowane i budowane było w czasach gdy auta liczone były na rodziny nie na osoby. Od lat też, w miarę przybywania pojazdów, mieszkańcy osiedla skarżyli się do bialskiego magistratu na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych. Przystępujemy do długo oczekiwanej przebudowy parkingów. – mówi prezydent Litwiniuk.

To historyczny moment. Od lat mieszkańcy Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej oczekiwali podjęcia tematu przebudowy miejsc postojowych przy swoich blokach. – mówi prezes MSM Mieczysław Ruta.

Zaplanowana realizacja prac będzie miała na celi przebudowę istniejących i budowę nowych miejsc postojowych, przebudowę zjazdów, odnowienie chodników, przebudowę oświetlenia, kolidujących kabli energetycznych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej.

Zadanie podzielone zostało na trzy etapy. W sumie po realizacji prac do dyspozycji mieszkańców będzie 150 nowych miejsc parkingowych i postojowych wraz z drogami manewrowymi, istniejące miejsca parkingowe zostaną wyremontowane. Parkingi zostaną z ulicami okalającymi skomunikowane jednym zjazdem w ulicę Akademicką i trzema zjazdami w ulicę Kopernika.

I etap prac obejmie przebudowę i budowę 45 miejsc postojowych i chodnika łączącego ulicę Szarych Szeregów z ulicą Akademicką.

Umowa przewiduje przeprowadzenie przetargu na zakup materiałów potrzebnych do wykonania inwestycji – ten element po stronie Urzędu Miasta Biała Podlaska. Natomiast Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprowadzi przetarg na realizację prac budowlano-drogowych.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama